fbpx
Close

Janar Talts “Müürsepa ajastu” avamängust: peaksime aru saama, et korvpall on meeskonnamäng

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on aastavahetuse paiku toimunud peatreenerivahetuse tõttu muutuste keerisesse sattunud Tallinna Kalev/TLÜ meeskond, kus ohjad on üle võtnud Martin Müürsepp. Kahjuks meie läbi aegade ühe parima mängumehe debüüt peatreenerina ebaõnnestus, kui laupäeval kaotati kodusaalis 84:88 Läti Ülikoolile.

Korvpall24.ee uuris pärast mängu Kalevi kogenud keskmängijalt Janar Taltsilt, miks vastane nii ebamugavaks osutus, et Tallinnast võiduga koju sõidab ning kuidas on tiimile mõjunud Müürseppa peatreeneriks asumine.

“Ühel hetkel nad tegid meile mingisugust pressingulaadset asja ja me ei tulnud sellest välja. Jäime palliga ühe koha peale põrgatama ja sööt ei läinud edasi. Sellega nad hoidsid seisu ja me ei saanud eest ära kordagi,” analüüsis 17,5 minutiga 9 punkti, 8 lauapalli ja 4 blokki kirja saanud Talts.

Ta lisas: “Kaitses ei saanud oma asju korda ja otse bussi pealt tulnud vastane pani meile kodus 88 punkti. Peame endale tuhka pähe raputama, kuna me võiks vähe erksamalt mängule tulla ja olla agressiivsemad ja teravamad. Korvpall pole ainult ühe mehe mäng, see on võistkonnamäng ning seda peaks kõik mehed aru saama.”

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Vastase liider Renars Birkans viskas Eesti klubi vastu koguni 31 punkti ning jagas veel ka 11 korvisöötu. Taltsi sõnul ei tohiks seda juhtuda, kuna enne sai lätlase tugevused selgeks räägitud. “Selline asi on lubamatu, kuna me teadsime, et ta läheb kogu aega vasakule ja mida talle teha meeldib. Kui selline mees tuleb ja paneb meile 30 “sanga”, siis midagi on valesti ja põhjust peame iseenda seest otsima,” sõnas kogenud mängumees.

“Kõige hullem on, et nad ei suutnud meid millegagi üllatada, aga ikka kühveldasid meist rohkem punkte. Meil olid nende asjad teada, aga peame ise hoolikamad olema mänguplaani täitmisel. Me võime siin liigas igaühelt tappa saada, aga sellised kodumängud peaksid lõppema võidukalt,” jätkas Talts oma meeste südametunnistusele koputamist.

Tallinna Kalev tegi hiljuti läbi treenerivahetuse ning kõike näinud kogenud pallur nõustus, et ootamatu olukord lõi mängijatel veidi jalad alt ära: “Eks me kõik oleme läbi elanud treenerivahetusi varemgi ja ega seda kunagi keegi pikalt ette ei tea, et keegi lahti lastakse. See oli kindlasti meile üllatus, et nüüd siis nii. Aga see on spordi osa.”

Taltsi sõnul on hetkel tiimi tegemistes veel vara mingeid põhjapanevaid uusi jooni oodata: “Eks mingid muudatused ikka tulid, aga Martin (Müürsepp) on alles nädal aega peatreener olnud ja mehed pole suutnud kõike veel omandada. Natuke läheb aega. Kahju, et selles mängus ei suutnud võitu ära võtta, sest see oleks Müürsepale olnud positiivne algus. Nüüd tulevad meil kaks rasket mängu – Riia VEF kodus ja Valmiera võõrsil. Aga kindlasti on Müürsepal omad mõtted, mida ta üritab meie peal käima saada.”

-Ronald McGhee jr | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalevi kõige värskem leegionär Ronald McGhee jr kogus ennast Läti Ülikooli vastu teisel poolajal ja tõi lõpuks teravuse pealt tiimi parimana 14 punkti, kuigi esimene poolaeg jäi tihti tema kätte pall rünnakul seisma ja mees kohati “jooksis kinni”. Ühel hetkel oli ka Talts tema peale veidi pahane ning selgitas pingil midagi ameeriklasele küllalt emotsionaalselt.

“Teine poolaeg ta oli tubli – oli agressiivne, lõpetas läbimurded korvi alt ja see kõik oli positiivne. See esimene poolaeg… mis ma seal ikka temaga tõrelesin… Me peame kõik aru saama, et sööduga on lihtsam korvpalli mängida kui põrgatades. Me oleme harjunud võistkondlikumalt mängima. Sellist 1-1 värki võib 3×3 tänavakorvpallis teha,” tahab kogenud Eesti koondislane näha Tallinna Kalevilt meeskondlikku mängu.

Talts usub, et meeskond suudab play-off kohast kinni hoida ja kinnitas, et väljakule minnakse alati võitma. “Ma loodan, et Müürsepa mõtted jõuavad meile kiiremas korras kohale ja hakkab toimima see värk. Ma üldiselt olen ikka positiivselt meelestatud. Loomulikult on pärast sellist kaotust kehv tunne, aga see on üks osa pikast hooajast.”

Hetkel on Tallinna Kalev/TLÜ liigatabelis 9 võidu ja 8 kaotusega hoidmas 6. kohta. Tabeliseisu näeb SIIT. Juba kolmapäeval jookseb Tallinna Kalevi meeskond uuesti väljakule, kui kodusaalis võõrustatakse tugevat Riia VEF-i.

scroll to top