Rapla tegi südika mängu, aga tugevam pööras lõpuminutid enda kasuks

-Dominique Hawkins | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas pidi Rapla Avis Utilitas tunnistama koduväljakul turniiritabeli teise Riia VEF-i nappi paremust.

Rapla Avis Utilitas – Riia VEF 71:77 (16:14, 21:22, 21:20, 13:21)

Külalised asusid kohtumist Mareks Mejerise seitsme ja Steve Zacki nelja punkti toel 11:3 juhtima, aga Rapla lõpetas veerandaja 13:3 spurdiga. Kodumeeskond jätkas eduseisu hoidmist ning heas hoos olid keskmängijad Ronald Delph ja Hunter Mickelson, kes järjepanu lähiviskeid realiseerisid. Külalised pidid ligi viis minutit ootama, et taas ette minna ning peagi oli seis juba 33:27 VEF-i kasuks. Delphi, Mickelsoni, Gregor Ilvese ja Ervins Jonatsi abiga kuulus poolaeg 37:36 võõrustajatele.

Kolmandal veerandajal tasavägine mäng jätkus. Mõned minutid enne viimase neljandiku algust oli suurepärasesse hoogu sattunud Jonats, kes viskas kuus punkti ja Delphi korvist haaras Rapla otsustavaks perioodiks 58:56 eduseisu. VEF-i visetele oli kodumeeskonnal pidevalt vastus olemas ja kahe minuti möödudes juhtis Rapla 64:59. Seejärel hakkas Läti klubi siiski kvaliteeti näitama. Kolme tabava kaugviskega mindi 70:69 ette ning Jabril Armon Durham viis VEF-i 1.41 enne lõpuvilet 77:70 juhtima. Olulistel hetkedel kaotas Dominique Hawkins kahel korral palli ja Raplal tuli vastu võtta hooaja kümnes kaotus.

Steve Zack tegi võitjate poolelt võimsa kaksikduubli, kui viskas 21 punkti ja kogus 16 lauapalli. Jabril Armon Durham lisas 16 silma ning 8 korvisöötu ja Mareks Mejerise nimele jäi 15 punkti.

Rapla parimana viskas Ervins Jonats 18 punkti. Ronald Delphi panuseks jäi 15 punkti ja 7 lauapalli, Dominique Hawkins tõi 13 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 23. jaanuaril kolme kohtumisega. Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab teist päeva järjest mängivat Riia VEF-i, BC Kalev/Cramo sõidab külla Betsafe Jurmalale ning Valmiera Glass VIA ja Läti Ülikool võtavad omavahel mõõtu.