BC Kalev II sai teises liigas Päeske ja Meeksa juhtimisel teise võidupunkti

-Mikk Päeske | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga teisipäevases A-alagrupi mängus kohtusid BC Kalev II (1-7) ja TTÜ Korvpallikool (1-3). Hooaja teise võidu noppisid koduväljakul mänginud kalevlased 81:67 (15:17, 22:14, 25:24, 19:12).

Külalised alustasid mängu erksamalt, juhtides nelja minuti järel 8:2 ning võites esimese veerandaja 17:15. Teisel mänguperioodil toimus võrdne heitlus, kuid kodumeeskond tabas pisut paremini ja läks poolajale 6-punktilises eduseisus. Kalevlaste hea hoog kandus ka kolmanda veerandaja algusesse, kui kolmanda mänguminuti järel juhiti juba 47:33. Seejärel lisasid külalised käiku juurde, vähendades otsustava mänguperioodi alguseks kaotusseisu 7-punktiliseks. Seitse minutit enne lõpuvilet tegid kalevlased seisul 69:60 mängu otsustava 10:0 vahespurdi ja kirjutasid tabelisse teise võidupunkti. BC Kalev II võitis suurelt lauavõitluse (49:28) ning tabas väljakult oluliselt kindlamalt (46% vs 32%). Kodumeeskonna võitu ei suutnud vääratada ka 25 pallikaotust.

Kalevlaste resultatiivseimad olid Mikk Päeske (9 lauapalli) ja Martin Meeksa (14 lauapalli)  23 punktiga. Ken Kuber lisas 15 silma, 7 lauapalli, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget. Sander Sööt tõi 11 punkti ja 5 lauapalli.

TTÜ eest viskas Rasmus Raap 17 punkti ja hankis 6 lauapalli. Marcus Neilandi kontosse jäi 14 silma, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Roger Mäemets (10) jõudis samuti kahekohalise punktisummani.

Tänase võiduga möödus BC Kalev II tabelis TTÜ-st ning tõusis kuuendaks.

Kolmapäeval kohtuvad B-alagrupis Võrumaa (6-3) ja Valgamaa Kutseõppekeskus (0-9).