Täismaja ees mänginud Kotsar ja South Carolina NCAA esinumbrile vastu ei saanud

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said läinud öösel kirja kaotuse, kui jäid koduväljakul alla USA üliõpilasliiga NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetavale Tennessee Volunteersile 70:92.

Täismaja ehk 18 000 pealtvaataja ees peetud kohtumise esimesed 7 minutit möödusid tasavägiselt, kuid seejärel tegi Tennessee 7:0 spurdiga vahe sisse ja South Carolina jäi tagaajaja rolli. Kotsar, kes avapoolajal vastaste liidri Grant Williamsi katmisega selgelt hätta jäi, viskas oma esimesed punktid alles 16. mänguminutil, tabades 2 kahepunktiviset.

Avapoolaja 38:47 kaotanud kodumeeskond alustas teist poolaega paremini ja tabas 8 esimesest väljakuviskest 6. Hästi alustas teist poolaega ka Kotsar, kelle kahepunktivisked tõid South Carolina kahel korral 5 punkti kaugusele. 12.59 enne mängu lõppu, kui South Carolina kaotusseis oli vähenenud vaid 2 punktile (58:60), vahetati 4 minuti ja 10 sekundi jooksul 3 viga teeninud Kotsar välja ja eestlane pidi otsustavaid minuteid pingilt jälgima. Seejärel pani üleriigilistes edetabelites 353 meeskonna seas esikohta hoidev Tennessee oma paremuse maksma ning kui Kotsar 5.29 enne lõpuvilet väljakule tagasi pääses, näitas tabloo juba South Carolina 66:82 kaotusseisu.

Algviisikus alustanud Kotsar teenis mänguaega kokku 26 minutit ning tema panuseks jäi 8 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 0/1, vabavisked 0/2), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja 2 vaheltlõiget. Samuti tegi ta 4 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Chris Silva 28 punkti ja 10 lauapalliga, Tennessee suurimad skooritegijad olid tähtmängijad Admiral Schofield 24 ja Grant Williams 23 punktiga.

South Carolinal on NCAA kagukonverentsis nüüd kirjas 5 võitu ja 2 kaotust, mis annab neile tabelis Kentucky (6-1) järel 4. koha. Kogu hooaja jooksul on meeskonna arvele kogunenud 10 võitu ning 10 kaotust. Järgmises kohtumises läheb South Carolina laupäeval võõrsil vastamisi Georgiaga, kellel on hetkeseisuga samuti 10 võitu ja 10 kaotust.