fbpx
Close

EELVAADE | Koduse liiga igipõline ja intrigeeriv vastasseis, Halleriga tugevnenud Valga-Valkal võidukohustus

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub kolmapäeval, 30. jaanuarill neli mängu. Eesti klubide osalusel toimuvates kohtumistes lähevad vastamisi BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool ning BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab Valmiera Glass VIA-d. Teistes mängudes võtab Riia VEF vastu Läti Ülikooli ja Jekabpils/SMScredit.lv heitleb BK Ogre tiimiga.

BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool
30.01.2019, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Juba aastaid Eesti korvpallipublikule tuttavad ja enamikes finaalseeriates üksteiselt mõõtu võtnud BC Kalev/Cramo (16-2) ja Tartu Ülikool (8-8) on tänavusel hooajal teist korda vastamisi. Kuigi viimati olid kalevlased kolmandaks veerandajaks 20 punktiga ees ja kokkuvõttes teeniti 77:58 võit, siis tartlased on tõusvas joones liikunud, olles ühtlasi kahele Läti tippklubile Riia VEF-ile ja BK Ventspilsile korralikult hambaid näidanud. Vigastuspausilt on tagasi Märt Rosenthal ja Rain Raadiku puudumise tõttu meeskonda hangitud korvialune jõud Tautvydas Šlezas on suutnud häid numbreid näidata: kolme mänguga keskmiselt 9,7 punkti ja 11,7 lauapalli.

Kalev/Cramol on käsil kolmemänguline võiduseeria. Kuigi jaanuari algul alistati TalTech 100:66, siis Riia VEF-ile jäädi alla 66:84. Pärast seda on võetud Valmiera Glass VIA üle 88:79 võit ning ajaloolises Kaspars Kambala osalusel toimunud mängus oldi Betsafe Jurmalast 78:66 paremad. 24. jaanuaril teeniti kindel 102:64 võit turniiritabeli punase laterna Jekabpils/SMScredit.lv üle. Selles kohtumises tegid võimsa mängu Arnett Moultrie ja Tony Wroten jr, kes tõid vastavalt 27 punkti ja 22 korvisöötu.

Tartu on lõppeval kuul kolmest mängust kaks võitu kirja saanud. Šlezase debüütmängus seljatati TalTech 94:86 ja viimati alistati võõrsil Läti Ülikool 75:72. Riia VEF-ile jäädi 16. jaanuaril koduplatsil alla 75:81, kusjuures veel kaks minutit enne lõpuvilet oli seis 72:72 viigis.

Arnett Moultrie on Kalev/Cramo kasuks visanud keskmiselt 15,6 ja Chavaughn Lewis 13,0 punkti. Reggie Lynch on omade parimana võtnud 5,6 ning Janari Jõesaar 5,1 lauapalli.

Tartu poolelt on Arnas Velicka liiga paremuselt teine skooritegija keskmiselt 20,8 visatud punktiga, järgneb Kregor Hermet 16,0 punktiga. Tautvydas Šlezase nimel on 11,7 lauapalli mängu kohta, talle järgneb teine leedukas Julius Kazakauskas 9,1 lauapalliga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Valmiera Glass VIA
30.01.2019, kell 19:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Best4Sport TV, Delfi TV

Kaksiklinna võistkond BC Valga-Valka/Maks&Moorits (4-13) ja Valmiera Glass VIA (6-13) kohtusid viimati omavahel hooaja esimeses mängus. Matš kulges tasavägiselt: Valmiera läks esimese veerandajaga 21:16 ette, aga poolajaks oli seis 43:43 viigis. Viimasele neljandikule pidi Valga-Valka vastu minema 63:67 kaotusseisust, ent 1.58 enne lõppu viis Guntis Sipolinš omad 82:80 juhtima. Võõrustajad taastasid Edmunds Elksnise kaugviskest eduseisu ning Janis Kaufmanis lisas ka vabaviske. Kümme sekundit enne lõpuvilet oli Sipolinš taas korvi alt täpne, ent lõppskoori sai vormistada Kaufmanis.

Valmiera meeskonnast pole hooaja jooksul ühtegi mängijat lahkunud ega lisandunud. Valga-Valka ridades on aga mitmeid muudatusi toimunud. Enne peatreeneri Armands Misuse lahkumist ja uue juhendaja Mihhail Karpenko tulekut siirdus Egert Haller Hispaania tugevuselt kolmandasse liigasse, kuid nüüd on mullu suurepärase hooaja teinud viskav tagamängija tagasi. Ameeriklased Clayton Wilson ja Carl Anthony Montgomery on piirilinna tiimist lahkunud, kellest viimane pallimas hetkel Jurmala ridades. Platsile pole Valmiera vastu tulemas vigastusest taastuv Tom Kaldre ning küsimärgi all on ka Kristen Meisteri olukord, kes viimati BK Ogre vastu kaasa ei teinud.

Valga-Valka on jaanuaris pidanud neli mängu ja kaotanud neist kolm. Koduplatsil jäädi alla Rapla Avis Utilitasele 70:85, võõrsil BK Ventspilsile 56:77 ning kuigi BK Ogrele anti korralik lahing, tuli ikkagi leppida 73:86 vastaste üleolekuga. 19. jaanuaril teeniti aga Betsafe Jurmala üle kindel 85:66 võit tänu viimase veerandaja 29:7 paremusele.

Valmiera on viimasest viiest mängust kolm võitnud. 5. jaanuaril oldi Jekabpils/SMScredit.lv tiimist 71:49 üle, nädal hiljem alistati napilt Pärnu Sadam 77:75. Seejärel tunnistati BC Kalev/Cramo üheksapunktilist paremust, aga Läti Ülikooli vastu võeti 24-punktiline võit. 27. jaanuaril tuli koduplatsil Tallinna Kalev/TLÜ-lt vastu võtta 63:86 kaotus.

Stephen Brown on Valga-Valka resultatiivseimana toonud 16,4 punkti. Guntis Sipolinš on võtnud 8,1 lauapalli. Valmiera selge liider Janis Kaufmanis on visanud keskmiselt 20,3 punkti. Maris Ziedinš on kogunud 5,4 lauapalli mängu kohta.

scroll to top