Võimsa etteaste teinud Kambala Kalev/Cramo võitu takistada ei suutnud, Kalev/TLÜ tunnistas VEF-i paremust

-Janari Jõesaar ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas võttis BC Kalev/Cramo võõrsil raske võidu Betsafe Jurmala üle. Tallinna Kalev/TLÜ andis Riia VEF-ile lahingu, aga pidi kaotuse vastu võtma.

Betsafe Jurmala – BC Kalev/Cramo 66:78 (19:16, 20:24, 15:14, 13:23)

Kohtumine algas tasavägiselt ning veerandaja keskpaigas oli seis 10:10. Janari Jõesaare ja Reggie Lynchi korvidest pääses Kalev/Cramo peagi 16:10 ette. Jurmala vastas aga 9:0 spurdiga, millele tegi alguse just vanameister Kaspars Kambala kahest vabaviskest. Kristaps Plavnieksi korvist juhtis Jurmala 2,5 minutit hiljem juba 27:18. Vahetusest sekkus külalisvõistkonna poolt edukalt Maksim Salaš, kes viskas 10 punkti ja Lynchi lähiviskest pääses Kalev/Cramo 2.02 enne poolaega 35:34 ette. Minimaalses eduseisus siirduti ka puhkepausile.

Viis minutit hiljem oli Kalev/Cramo 49:41 peal, aga võõrustajad püsisid mängus ning Kambala kuue punkti toel vähendati vahe 51:52 peale. Viimane neljandik algas Eesti klubi 55:53 juhtimisel ning Janari Jõeaare kaugvise viis omad 61:55 ette. Jurmala ei andnud alla ja Karlis Lasmanise vabaviskest vähenes vahe kolmele punktile. Lõpuni siiski kodumeeskond vastastega sammu pidada ei suutnud ja 2.54 enne lõppu tabas Martin Dorbek kaugviske, millega suurendas kalevlaste eduseisu kümnele punktile. Jurmala üritas kolmepunktivisetega mängu päästa, ent need ei tabanud ja Kalev/Cramo sai hooaja 15 võidu kätte.

Janari Jõesaar tõi Kalev/Cramo parimana 16 punkti. Branko Mirkovic lisas 13 silma ja 7 lauapalli. 10 punkti said kirja Kristjan Kitsing, Reggie Lynch ja Maksim Salaš, kes kogusid ka vastavalt 6, 7 ning 6 lauapalli.

Karjäärile selle mänguga joone alla tõmmanud Kaspars Kambala kerkis Jurmala poolelt üleplatsimeheks, visates 20 punkti ja korjates 6 lauapalli. Lauris Blaus lisas 12 punkti ning võrdselt 8 silma said enda nimele Karlis Lasmanis ja Kristaps Plavnieks (lisaks 8 korvisöötu).

Tallinna Kalev/TLÜ – Riia VEF 83:93 (24:29, 11:20, 30:25, 18:19)

Kahe tabava kaugviskega alustanud VEF läks kohtumist 12:2 juhtima. Mõned hetked hiljem oli aga Kalev/TLÜ mängus tagasi, kui vahe oli vähenenud kolmele silmale. Järjepanu lähiviskeid tabanud riialased hoidsid aga eduseisu ja Andris Mistersi korvist lõpetati avaveerand 29:24. VEF-il plaanid endiselt sujusid ja nii õnnestus neil ka 13 punktiga juhtima minna. Taylor Stafford vähendas kaotusseisu, aga taas oli Misters kaugelt täpne, millega viis omad puhkepausile seisult 49:35.

Kolmanda veerandaja juhatas VEF sisse 10:4 spurdiga ja vahe paisus 20-punktiliseks. Kalev/TLÜ polnud sellega siiski murdunud, sest seisult 44:64 tehti 12:5 spurt ning Janart Taltsi viie järjestikuse punktiga vähendati viimaseks neljandikuks kaotusseis vaid üheksale punktile. VEF üritas taas eest ära pääseda ning korra see neil ka õnnestus, kui 6.33 enne lõppu mindi 73:60 ette. Kodumeeskonnal olid endiselt vastused olema ning Ronald Eric McGhee jr-i kaugviskest kahanes vahe seitsmele puntkile. Damarcus Jamaal Harrison tegi olulisel hetkel Kalev/TLÜ poolelt pallikaotuse ja kiired kaks punkti tõi Mareks Mejeris vastu. Nii oli 1.29 enne lõpuvilet VEF-i eduseis 90:81 ja kuigi Stafford tõi korvi vastu, tabas Andrew Andrews kaugviske ning sellega oli võitja teada.

Jabril Armon Durham ja Andris Misters viskasid VEF-i parimatena võrdselt 18 punkti, kellest viimane kogus ka 7 lauapalli. 15 silma lisas Artis Ate ning Arturs Ausejs ja Andrew Andrews tõid kumbi 10 punkti.

Kalev/TLÜ eest viskas Taylor Stafford 21 punkti. Bamba Falli nimele jäi 17 punkti ja 7 lauapalli. Ronal Eric McGhee jr lisas 13 silma.

Päeva viimases mängus teenis Valmiera Glass VIA kindla 87:63 (23:19, 31:14, 17:18, 16:12) võidu Läti Ülikooli vastu.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub juba neljapäeval, 24. jaanuaril, kui taas on võistlustules BC Kalev/Cramo ning vastamisi minnakse Jekabpils/SMScredit.lv-ga.