Saage vedas Tarva ja Mardo Betoonimeistri esiliigas kindlate võitudeni

-Menhart Mardo | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti kolmapäeval kaks kohtumist. Üldliider RSK Tarvas (12-1) alistas võõrsil 102:76 (27:17, 24:18, 22:11, 29:30) tabeli viimase Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-12). Tiitlikaitsja Betoonimeister/Tskk/SK Nord (5-8) võitis 85:62 (20:10, 14:13, 24:16, 27:23) Rapla KK/Kohila (2-11) meeskonda.

Torma Spordihoones toimunud avamängus võtsid külalised esimesel veerandajal oodatult mänguohjad endale ning võitsid avaperioodi 27:17. Teisel neljandikul kasvatasid Tarva mehed edu veelgi, juhtides poolajaks turvaliselt 16 punktiga. Kolmanda veerandaja esimese viie minutiga suutis kodumeeskond visata vaid neli punkti ning Tarva eduseis kasvas juba 26-punktiliseks. Kohtumise lõppfaasis said mängupraktikat mõlema meeskonna vahetusmängijad ning Tarvas kirjutas tabelisse hooaja 13. võidu.

Tarva tulemuslikem oli taas Kristo Saage 20 punkti, 7 lauapalli, 4 söödu ja 3 vaheltlõikega. Renato Lindmets panustas võitu 17 punkti ja 6 lauapalli. Erik Kaasik lisas 13 silma ja 4 söötu. Ander Talu (3 vaheltlõiget) ja Mihkel Kurg (4 söötu) tõid kumbki 11 punkti.

Tartlaste parimaks kerkis Jaanus Annok 17 punkti ja 7 lauapalliga. Märt Tralla arvele jäi 12 silma, 6 lauapalli ja 4 söötu. Võrdselt 10 punkti viskasid Rene Sepp (6 söötu) ja Lauri Kask.

Rapla sai koduses Kohila Spordihoones eduseisu nautida mängu esimesel kahel minutil. Järgneva kuue minuti jooksul ei suutnud kodumeeskond skoori kasvatada ning külalised viskasid 13 vastuseta jäänud punkti, võites avaveerandaja 20:10. Teine mänguperiood möödus võrdselt, kus kumbki meeskond visketabavusega ei hiilanud. Kinnise avapoolaja võitis Betoonimeister 34:23. Pärast poolajapausi läks mängupilt lahtisemaks, kuid jõuvahekordades muutust ei tulnud. Tiit Soku taktikepi all mängivad külalised kasvatasid kolme minutiga eduseisu 17-punktiliseks (44:27) ning hoidsid sarnast vahet kuni veerandaja lõpuni. Pingevabalt kulgenud otsustaval neljandikul näitasid mõlemad meeskonnad head visketabavust, ent võitjas enam kahtlust ei tekkinud. Selle aastanumbri sees hüvasse hoogu sattunud Betoonimeistrid võtsid juba kolmanda järjestikuse võidu, kusjuures kõik mängud on võidetud vähemalt 20-punktilise vahega. Tänases mängus domineeriti lauas 54:31 ning visati lõviosa punktidest (66) kolmesekundialast.

Üleplatsimeheks tõusnud Menhart Mardo tõi võitjaile 21 punkti ja hankis 7 lauapalli. Siim Laur lisas 17 punkti, 6 lauapalli, 7 söötu ja 3 vaheltlõiget. Margus Klementsov (12 lauapalli, 5 söötu), Martin Rausberg (9 lauapalli, 4 söötu) ja Aivar Grüning tõid 11 silma.

Rapla resultatiivseim oli Jan-Märten Ratas 16 punkti ja 3 vaheltlõikega. Markus Ruubeli arvele jäi 13 silma, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget. Raiko Kurisoo viskas 12 punkti.

Neljapäeval kohtub G4S Noorteliiga (6-6) kodus Tartu Kalev/Estikoga (7-6).