Raley-Rossi ulmeline mäng vedas Tallinna Kalev/TLÜ Superkarika poolfinaali

-Brandis Raley-Ross | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis/Utilitas ja Tallinna Kalev/TLÜ mängisid täna Paf Superkarika veerandfinaali korduskohtumise. Kui avakohtumises kolmapäeval alistas Kalev Rapla ühe punktiga, siis korduskohtumine lõppes pealinnaklubi 90:79 (25:20, 29:29, 18:19, 18:11) paremusega.

Sarnaselt meeskondade avakohtumisele hoidis Tallinna Kalev pea terve mängu vältel kerget eduseisu. Teise veerandaja keskel kärises vahe 13 punkti peale, aga Rapla suutis tänu vahespurdile tulla lähemale. Resultatiivne esimene poolaeg lõppes külaliste eduseisul 54:49. Kalevi poolelt oli esimesel poolajal visanud Brandis Raley-Ross 27(!) ja Rapla poolelt debüüti tegev Fahro Alihodzic 23(!) silma.

Teisel poolajal suutis Kalev eduseisu hoida ja esimese klubina tagada koha Paf Superkarika poolfinaalis. Külaliste poolelt viskas pidurdamatus hoos olnud Brandis Raley-Ross 42 punkti (kahesed 7/12, kolmesed 5/8, vabavisked 13/13). Lisaks võttis ameeriklane 9 lauda ja jagas 6 resultatiivset söötu (efektiivsusnäitaja 60!). Siim-Markus Post lisas 14, Emmanuel Wembi 11 ja Staniulis Mantvydas 10 silma.

Rapla Avis/Utilitase poolelt tegi silmapaistva debüüdi Fahro Alihodzic, kelle arvele kogunes 25 punkti ja 9 lauapalli. Al-Wajid viskas 12 ja Roberts Freimanis 11 punkti. Slovakist mängujuht Mario Ihring jagas 11 kaaslastele tulemuslikku söötu.

Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp jagas pärast mängu muljeid Delfi vahendusel. ”Midagi kindlat siin ei olnud. Raplal olid omad võimalused, aga meil õnnestus. Siin oli õnnefaktor kindlasti sees. (Kent-Kaarel) Vene näol saime Rapla uue pika enam-vähem kontrolli alla, esimene poolaeg oli väga-väga raske. Mul on hea meel, et meie meeskond oli tänaseks kohtumiseks valmis. See oli näha nende kehakeelest, et taheti võita. See oli meie jaoks väike finaal.”

Brandis Raley-Rossi ulmeline mäng peatreenerit ei üllatanud: ”Mäletame Rossi varasematest aegades, ta on sellisteks mängudeks täiesti võimeline.”

”Kes seda teab? Kindlasti kaugele, edasi ja edasi,” muheles silmnähtavalt rahulolev Müürsepp Kalevi edasise karikateekonna osas.

Tallinna Kalev/TLÜ kohtub poolfinaalis BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vastasseisu võitjaga.