Saaremaal peetud Suure Töllu karikal võidutsesid Orissaare ja Tallinna poisid

-KA Tallinna Kalev U13 korvpallimeeskond | Foto: Saaremaa Spordikool

3.-4. oktoobril peeti Kuressaare spordikeskuses juba IV noorte korvpalliturniiri Suure Töllu Cup. Turniiri korraldasid Saaremaa spordikool koostöös MTÜ Saaremaa Korvpalliga. Tänavu osales turniiril ligi 120 sportlast üle Eesti.

Seekordsel turniiril osalesid U15 vanusesarjas BC Kalev/Saaremaa Spordikool, Orissaare Sport, Kuldre Kool, TalTech/Haabersti ja TalTech/RIM.

U15 vanuses võitis ning viis rändkarika Orissaare Sport (treener Andre Kuntsel), kes alistas vastased kindlalt. Teise koha saavutas Kuldre Kool (treener Margus Klaar), TalTech/ Haabersti (Ravo Vaga) saavutas kolmanda ja BC Kalev/Saaremaa Spordikool (Siim Hiie) neljanda koha. Viies koht läks võistkonnale TalTech/RIM (Reimo Luht).

U13 klassis võitis turniiri KA Tallinna/Kalev (treener Aivo Erkmaa) ning viis 15 kilogrammi kaaluva rändkarika esmakordselt Tallinna. Teisel kohal lõpetas Paide KK7 (Viljar Pennert), kolmandaks jäi KK Karud (Sandra Tomingas), neljandaks Orissaare Sport (Härmo Lambut/Mati Rüütel), viies koht läks BC Kalev/Saaremaa Spordikoolile (Siim Pildre).

Turniiri peakorraldaja Siim Hiie sõnul jäid võistkonnad turniiri korralduspoolega väga rahule, sest paljud lapsed oli Saaremaal üldse esimest korda ning said teha igati positiivse hooaja alguse. Lisaks mängudele külastasid osalejad Kuressaare lossi ning õhtu lõpetati ühise pidusöögiga Suure Töllu Puhkekülas.

Turniiril jätkati ka traditsiooniga, kus treenerid võistlesid omavahel minigolfiturniiril ning sel aastal oli parimaks Viljar Pennert.

“Kindlasti jätkame traditsioonilise turniiriga ka järgmisel aastal, et tuua korvpalli rohkem Saaremaale ning populariseerida ala veelgi. Suure Töllu Cup 2020 ei oleks õnnestunud ilma Teie abita: Eesti Kultruurkapital, Eesti kultuurkapital Saaremaa ekspertgrupp, MTÜ Võimalus, Saaremaa vald,” lisas Siim Hiie.