fbpx
Close

Tallinna Kalevi mänedžer: elame selle hullumaja üle ja siis hakkame jälle spordile mõtlema

Avatar
-Oliver Läll | Foto: Siim Semiskar

Eesti Korvpalliliit andis laupäeval teada, et tänavune korvpallihooaeg on kõikides liigades lõppenud. Uuel nädalal saab selgeks ka see, kas ja kuidas jaotatakse tänavuse hooaja kohad. Kui jõusse peaks jääma hetke põhiturniiri seis, siis Tallinna Kalev/TLÜ tiim peaks leppima Paf Eesti-Läti liigas 10. kohaga ja Eesti meistrivõistluste arvestuses 6. positsiooniga.

Tallinna Kalevi/TLÜ mänedžer Oliver Läll loodab, et päris põhiturniiri seisu põhjal kohti välja ei jagata: “Ma ei usu, et kohad seliselt paika pannakse. Meil ju ikkagi play-off süsteem. Aga kui läheb nii, siis mis seal ikka. Elu sellest seisma ei jää.”

Kalev on oma välismängijad nende ridade ilmumise hetkeks igatahes kõik koju saatnud. “Osad juba on kodus, osad lähevad täna öösel (vastu 15. märtsi – toim.). Ameeriklased saime veel kenasti lennukile, ilmselt nüüd oleks juba oluliselt keerulisem.”

Kas mängijatega lepiti kokku ka palgatingimustes, et ootamatult lõppenud hooaeg klubi finantsidele põntsu ei paneks? “Meil olid enamus lepinguid tehtud kuni 31. märtsini. Sealt edasi oleks rakendunud päevatasu,” selgitas Läll, et kokkulepete järgi tuleb neil palluritele ka pärast hooaja lõppemist veel kahe nädala jagu palka maksta.

Läll on kindel, et vaid tänavuse hooaja poolikuks jäämisega koroonaviiruse mõjud Eesti korvpallile veel ei piirdu. “Hetkel ei oska veel täpselt öelda, aga kui üldine majandusseis halveneb, siis kindlasti mõjutab see klubisid. Mingid tagasilöögid tulevad, aga võtame üks päev ja kuu korraga,” arvas Kalevi mänedžer.

Kui BC Kalev/Cramos avastati neljapäeval üks nakatanud meeskonnaliige, siis Tallinna Kalevis Lälli info kohaselt viirusekandjaid pole. “Aga kunagi ju päris lõpuni ei tea. Kolmapäeval meil haigeid polnud ja neljapäeval oli meil vaba päev,” sõnas Läll.

Tänavu oli Kalevi peamiseks veduriks hiiglasekasvu tsenter Michael Buchanan, kes kogus 25 kohtumisega keskmiselt 15,8 punkti ja 8,9 lauapalli mängus. Õnnestunud debüüdi tegi ka alles hiljuti tiimi toodud Tadas Pažera, kes oma ainsas mängus kogus 21 punkti, 7 lauapalli ja 4 söötu.

“Mike ja Tadas võiks ju ka uueks hooajaks tagasi tulla,” viskas Läll õhku lootusekiire. “Mareks (Jurevicus) üldse mõtleb, kas mängimist jätkab, kuna mõni päev tagasi sündis tema perre teine laps. Aga Mike võiks lausa kodakondsusele mõelda, tal juba 1,5 aastat Eestis mängimist kirjas. Ta oleks alles 28-29-aastane, kui saaks taotluse sisse anda,” muigas Läll.

Kas 25-aastane ja 211 cm pikkune Buchanan uueks hooajaks mõnes tugevamas liigas ei saa pakkumist? “Kindlasti pääseb ta kõrgemale proovima. Eks tänavuse hooaja lõpuga mängis endale ilmselt korraliku lepingu välja. Mike on tõeline tiimimängija ja ta ise oli väga rahul, et meie juurde tagasi tuli,” kiitis Läll Eesti-Läti liiga üht domineerivamat keskmängijat.

Kas eestlastega pole mingit juttu olnud järgmise hooaja kohta? “Hetkel veel pole neid arutelusid veel alustanud. Elame selle (koroonaviiruse) hullumaja üle ja siis hakkame jälle spordile mõtlema,” sõnas Läll lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline