fbpx
Close

Kaspar Kitsing loodab viimasel hetkel koju pääseda: kartsin, et jäängi Itaaliasse

Avatar
-Kaspar Kitsing | Foto: Massimo Nazzaro/Pallacanestro Forlì 2.015

Tänavu Itaalia korvpalli esiliigas ehk Serie A2-s mänginud Eesti korvpallur Kaspar Kitsing on Saapamaalt viimasel hetkel koju saamas, kui noormehel õnnestus saada ennast pühapäevastele lendudele, mis lõpuks toovad ta kodumaale.

“Mul oli kartus, et jään Itaaliasse, sest sisuliselt ainult Lufthansa lendab veel. Air Baltic paneb ka kohe pillid kotti. Kui Lufthansa mul midagi tühistab, on jama majas,” kommenteeris Forli meeskonnaga Serie A2 tabelis idakonverentsis teisel kohal paiknev 18-aastane ja 196 cm pikkune mängumees Korvpall24.ee portaalile.

Eesti kodanikuna tal piirid sulgenud Itaaliast lahkumisega enda sõnul probleeme olla ei tohiks ning lend viib ta Bolognast läbi Münichi ja Frankfurti Tallinnasse.

Kuna Itaalia on Euroopas olnud koroonaviiruse epitsentriks, siis viimase nädala on Kitsing pidanud toas olema. “Seitse päeva juba, jah. Olen peast täitsa lolliks läinud,” muigas noor eestlane, kes koju naastes peab tõenäoliselt karantiinis jätkama, kuna naaseb riskipiirkonnast. “Ega ma linna niipea ei jookse.”

Tänavuse hooaja alguses kõrgliigaklubist Trento aste madalamale siirdunud mängumehel peaks tulevik olema enam-vähem kindel, kuna tänavune hooaeg oli tal Forlis allkirjastatud 3-aastasest tehingust alles esimene.

Kitsing sai Itaalia esiliigas tänavu kirja 15 kohtumist ja kogus keskmiselt 7,2 minutit ja 1,3 punkti. need minutid on seda väärtuslikumad, et Forli näol oli tegemist liiga ühe tipptiimiga – idaregioonis ollakse 17 võidu ja 7 kaotusega Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna järel teisel positsioonil.

Küsimuse peale, kas ta ise jäi oma sooritustega tänavu rahule, vastas noormees: “No sellest on hetkel vara rääkida. Ma ei oska korvpalliteemadel väga sõna võtta, kuna teised mõtted peas. Aga Itaalias veel õhuke variant, et mängitakse mingi hetk ikka ka kiired play-offid kahe võiduni. Aga see pigem kahtlane.”

Laupäeval tuli uudis, et Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo ridadest leiti üks koroonaviirusesse nakatanu. Täpsemalt klubi teada ei andnud, kellega tegemist oli. Teatavasti pallib tiimis ka Kaspari vanem vend Kristjan Kitsing, kes nüüd kogu ülejäänud mängijate ja klubi ülejäänud töötajatega peab kaks nädalat karantiinis veetma.

“Olen kursis ja olen vennaga suhelnud. Aga ta sellest (viirusest) ei taha väga rääkida. Eks me vähemalt esialgu hoiame üksteisest nagunii eemale, sest minagi tulen ju riskipiirkonnast,” rääkis Kaspar Kitsing.

scroll to top
Inline
Inline