fbpx
Close

Pika trauma järel platsile naasev Siim-Markus Post tahab Pärnu igal juhul play-offi aidata

-Siim-Markus Post | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

-Siim-Markus Post | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Pärnu Sadama korvpallimeeskonna tänavune hooaeg OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas on olnud kõike muud kui rahulik, kuna põhimängujuht Siim-Markus Post pole hooaja eel saadud põlvetrauma tõttu veel tänavust debüüti teha, välja on vahetatud kõik leegionärid ning viimast täiendust korvi alla alles otsitakse. Head uudised Pärnust ütlevad seda, et Post peaks platsile naasma sel pühapäeval kodumängus BK Liepaja vastu.

“Esmaspäeva õhtul tegin esimese kontaktiga saalitrenni,” kinnitas Post Korvpall24.ee portaalile, et astub viimaseid samme selleks, et pühapäeval oma tänavuse hooaja liigadebüüt teha. “Tunne oli väga hea ja ootan juba täna õhtust trenni. Eks trenn alguses selline rabe oli, palju rumalaid pallikaotuseid jne, aga oli ka palju positiivset. Nüüdsest teengi trenni 100% täiskoormusega.”

Kas pingil oma tiimi mängu jälgimine on pannud 21-aastast mängujuhti ka kuidagi teistmoodi mängule vaatama? “Pole kunagi nii pikalt pingil istunud ja eks ta ole hea sealt pingi otsa pealt targutada. Aga sain vaadata mängupilti teise vaatenurga alt ja ma usun, et õppisin mängu ja olukordi paremini lugema ning loodan, et see kandub minu esitustesse edasi.”

Pärnakatel on tänavu palju toimunud vahetusi võõrmängijatega, kui esialgu tiimi toodud Drew Urquhart ja Arkadiy Mkrtychyan lasti enne aastavahetust minema ja asemele toodi ameeriklane Demetre Rivers. Korvi all katsetati hiljuti ka kreeklast Ioannis Toziost, kes aga Posti sõnul on praeguseks juba tagasi koju lennanud, kuna ei suutnud kahes mängus enamat keskmiselt kolmest punktist ja kahest lauapallist.

“Leegionäridega on see aasta selline kummaline virr-varr olnud, aga Rivers on praegu küll just õige mees meile. Ta on üks kõige talendikamaid vendi, kellega koos ma mänginud olen ja inimesena on ta ka väga normaalne. Kreeklasest asja ei saanud ja tema lendas koju ära. Kui nüüd üks korralik pikk korvi alla leitakse, siis on juba kossusatsi moodi,” võttis Post olukorra mõne lausega kokku ja kiitis seni meeskonna eest kuue mänguga keskmiselt 17 punkti ja 5 lauapalli kogunud ääremängijat.

Tabelis on Pärnu Sadamal hetkel 8 võitu ja 11 kaotust ning sellega ollakse võiduprotsendilt 10. kohal, kuid vahed tabeli keskel on väikesed. Post arvab, et tema lisandumine ja korraliku tsentri leidmine aitab põhiturniiri lõpuks meeskonnal murda ennast play-offi ehk kaheksa hulka: “Kindlasti usun seda, sest kaks meest rotatsiooni juurde saada, siis on treeneril paar uut käiku kasutada.”

scroll to top