fbpx
Close

Play-off mängude esimene ring oli täis üllatusi ja draamat

-Ehton/Föönix | Foto: Liina Käärik

Optibet Rahvaliiga Põhja regioonis on play-off mängud täies hoos ja nagu ennustatud sai, on sündinud mitmeid üllatusi. Suurima üllatuse eest kandis hoolt Genius Sportsi meeskond, kes alistas Regular formaadi II divisjoni play-off’i esimeses ringis SkyMobile tiimi. Genius Sports lõpetas põhihooaja B-alagrupis 11. kohal, kogudes kontosse kõigest kolm võitu, SkyMobile jagas aga A-alagrupis 3.-6. kohta, saades kokku üheksa võitu.

Spordiennustajate meeskond oli mobiiltelefonide müüjatest parem mõlemas mängus, alistades vastased üldskooriga 145:127. Martin Nurja oli võitjate poolel resultatiivseim mees, kogudes kahes mängus kokku 32 punkti. Teda toetasid Lauri Mihkelson 26, Martin Pingin 25, Kristjan Einroos 22 ning Lauri Hilep 21 punktiga.

Genius Sportsi vastaseks 1/8-finaalis on GoSolar/Omniva. Põhihooaja omavahelise mängu võitsid kindlalt postifirma pallurid skooriga 84:66. Järgmise üllatustulemuse eest kandis hoolt EBS-i meeskond, kes alistas A-alagrupis kõrge asetuse saanud Raadius Arhitektid meeskonna üldnumbritega 148:124.

Liiga kõige rahvusvahelisema meeskonna ridades särasid Rogem Ollino (45 punkti), Jyri Eboreime (31 punkti) ning Waltteri Mäkelä (23 punkti). Tudengite järgmiseks vastaseks on Play Arena/Altius ja siit tõotab tulla väga põnev duell.

Ülejäänud paarides sai Saku KK jagu Korvpallikarudest, Ehton/Föönix oli parem PlayArena/Altius II tiimist, BC Connection oli üle Keila KK/JK meeskonnast, Kontsertlavad panid oma paremuse maksma Kiili Spordiklubi vastu, Paldiski KK/Willenbrock sai mõneti üllatuslikult jagu Harku Vald/TalTech BS meeskonnast ning lisaks pääses 1/8 finaali Kose Morsad tiim.

Kui kaheksandikfinaalides on oodata põnevaid lahinguid, siis on selgunud juba ka esimene veerandfinalist, kelleks on BC Southwestern, kes sai jagu Nordautost üldskooriga 134:123.

Weekend formaadi play-off’ide eelringis oli Sleepit/Retlar parem Coop/Mefab tiimist tulemusega 71:60. Võitjate poolel tegi hullumeelse mängu Rain Aun, kelle kontole kogunes 33 punkti. Mark Metsla toetas meeskonda 16 silmaga.

Eelringi teises kohtumises pani Grosberg Rasmus Varblase juhtimisel mängus Haabersti SK vastu oma paremuse maksma skooriga 59:49. Play-off’i esimese ringi kohtumises oli Ehton/Föönix kindlalt parem LakiLakidest tulemusega 96:66. Kert Kütt, Illimar Pilk ja Egon Kotsar hoolitsesid korralikult skoori eest (kokku kolme peale 69 punkti).

Esimese ringi teises kohtumises said pealtvaatajad hooaja ühe parima ja põnevaima mängu tunnistajateks. Väga südikalt ja vapralt võidelnud Eelviimased/Fit360.ee meeskonnal jäi napimast napim puudu, et vormistada suurepärane võit Wildix/Esecomi üle. Eelviimased/Fit360.ee tiim juhtis Frederik Rossi kindlal eestvedamisel mängu 37 minutit ja hoidis initsiatiivi, kuni meeskonna liider oli sunnitud viienda isikliku vea tõttu pingile maanduma. Selle tulemusel tekkis meeskonnas väike ebakindlus ja polnud ka õnne visete tabavusega. Veel 14 sekundit enne mängu lõppu särasid tablool viiginumbrid, kuid viimastel sekunditel oli Wildix/Esecom meeskonnal rohkelt õnne, mille tulemusel vormistati ka raske võit numbritega 79:74.

Rossi arvele kogunes 26 punkti, üleplatsimeheks kerkis Wildix/Esecomi poolelt säranud Andre Reinart 32 silmaga.

Weekend formaadis toimuvad järgmised play-off mängud juba 13. märtsil.

scroll to top