fbpx
Close

Ettore Messina: olen eri meelt nendega, kes ütlevad, et sport ja poliitika tuleb lahus hoida

-Ettore Messina | Foto: Reuters/Scanpix

Euroliigas hetkel kolmandal kohal paikneva Milano Olimpia meeskonna legendaarne peatreener Ettore Messina võttis hiljuti sõna ja kiitis otsust Venemaa klubid Ukraina vägivaldse ründamise põhjustel tippkorvpallist eemaldada. Samas kritiseeris 62-aastane itaallane Euroliigat selle eest, et pole suudetud teha jõulisi otsuseid ja endiselt pole täielikku konkreetsust selle osas, kuidas hooaeg jätkuma peaks.

Messina treenerivõimetes ei kahtle kindlasti mitte keegi, kui peatreenerina 1989. aastal Bologna Virtuses debüüdi teinud Messina on neljakordne Euroliiga tšempion, kahel korral valitud Euroliiga aasta parimaks treeneriks ning võitnud arvukalt kohalikke tiitleid nii Itaalias kui Venemaal. Aastaid ka NBA tippklubis San Antonio Spurs legendaarse Gregg Popovichi abitreenerina tegutsenud Messina on hästi kursis ka Venemaal toimuvaga, kui ta tegutses aastatel 2005-09 ja 2012-14 Moskva CSKA juhendajana.

Eelmist lõiku arvestades on Euroliiga kontekstis kindlasti märgiline ja positiivne, et Messina sõna võttis, kui ta väljaandele Sky Sport oma mõtteid Ukraina sõjast ning Euroliiga otsustamatusest jagas.

scroll to top