Rahvaliiga Lõuna regioonis selgus ajaloo esimene meister ja jagati välja medalikomplektid

-BC Estiko/Septicum | Foto: Optibet Rahvaliiga

BC Estiko/Septicum alistas ülipõnevas Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni finaalmängus BC Elva ja tuli Rahvaliiga ajaloo esimeseks Lõuna regiooni meistriks. Ühtlasi sai meeskond õiguse esindada oma regiooni mai keskel Paides peetaval Optibet Rahvaliiga final four turniiril.

Elva Spordihoones peetud finaalmängu esimene veerand kuulus täielikult BC Elvale. Timo Eichfussi hoolealused läksid suurepärase kaitsemängu toel juhtima 15:8, eriti hästi õnnestus katta vastaste liidrit Ants Järve.

Teise veerandi alguses suutis BC Estiko/Septicum nelja kolmese abil vahe tasa teha ja ette minna. Pikale vaheajale läksid meeskonnad tartlaste viiepunktilises eduseisus 31:26. Esko Tõnissoni poolt juhendatav BC Estiko/Septicum hoidis kerget initsiatiivi ka kolmandal veerandil ning viimase veerandi alguses.

Viis minutit enne mängu lõppu läksid tartlased Ants Järve kaheksa järjestikuse punkti toel juhtima 58:44 ning tundus, et mängu saatus on lõplikult otsustatud. Kuid Elva pallurid näitasid tõelist spordimehe vaimu ja ennastsalgava mängu tulemusel jõuti 25 sekundit enne mängu lõppu vaid ühe punkti kaugusele.

Viimaste sekundite loteriis oli rohkem õnne tartlastel, kes vormistasid lõpuks ajaloolise võidu tulemusega 67:62. Tasub mainimist, et tartlased olid üliefektiivsed vabavisete sooritamisel, tabades kõik kaheksa viset, samas BC Elva pallurid sopsasid 20-st sooritusest vaid 9.

Finaalpäeva MVP-ks valitud Ants Järv oli värskete meistrite parim 25 punktiga (efektiivsusnäitaja 31), suurepärase mängu teinud meeskonna kapten Kaivo Pullisaar kogus 17 punkti, Anar Park tõi oma meeskonna kontosse 16 silma.

Egert Malts oli BC Elva resultatiivseim 14 punktiga, 12 lauapalli hankinud ning 12 punkti kogunud Kristjan Konsap valiti oma meeskonna parimaks mängijaks, meeskonna kapteni Erkki Voronini kontole kogunes 10 punkti.

-BC Elva | Foto: Optibet Rahvaliiga

Lõuna regiooni pronksimängus intriigi ei tekkinud, kui Roofix/SL Ehitus meeskond haaras kohe kohtumise alguses initsiatiivi enda kätte ja juhtis AMG/RULO vastu poolajaks juba 19 punktiga. Mängu lõpp kuulus AMG/RULO meeskonnale, kes suutis teha lõppskoori viisakaks.

Ehitajatele väärt võit tulemusega 71:61 ning tasuks pronksmedalid. Gert Prants oli kaugvisetel üliohtlik ja kerkis 26 punktiga (kolmesed 6/10) mängu parimaks, Sten Jõgi kogus 14 punkti, suurepärase mängu teinud Rael Kalmuse kontosse kogunes 10 punkti.

Sven Kask oli 19 punktiga AMG/RULO parim, kaksikduubli teinud Allan Aviste kogus 16 punkti, Taavi Toomla arvele kogunes 12 punkti.

-Roofix/SL Ehitus | Foto: Optibet Rahvaliiga
-AMG/RULO | Foto: Optibet Rahvaliiga