Eestlased Itaalias: Jurkatammelt korralik nädal kõrgliigas ja Koršunovi hea viskepäev Serie B-s

-Mikk Jurkatamm | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Läinud nädalal peeti Itaalias meie meeste osalusel arvukalt kohtumisi. Serie A-s pallivaid eestlasi sai väljakul näha suisa kahel korral ja iga kohtumise kaal on peatselt lõppeva põhiturniiri valguses eriti suureks muutunud. Kui tavapäraselt mängitakse enamik kohtumisi pühapäeval, siis sel korral käisid tänu pühadele enamik mehi väljakul hoopis laupäeval. Alustame, nagu ikka, Itaalia kõrgliigast ehk Serie A-st.

Itaalia kõrgliigas said möödunud nädalal suure tagasilöögi Siim-Sander Vene ja Varese püüdlused pääseda play off’i, kui tabelisse teeniti kaks kaotust juurde. Kolmapäeval jäädi koduseinte vahel selgelt 76:92 (19:18, 20:26, 15:23, 22:25) alla Triestele. Johan Roijakkersile viimaseks jäänud kohtumises Varese lootsima pääses Vene 28 minutiks platsile, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/4), noppis 4 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ja tegi võrdselt ühe vaheltlõike ja pallikaotuse.

Varese poolelt viskas enim punkte Marcus Keene, kes 23 minutiga kogus enda arvele 22 silma. Külaliste kasuks viskasid kõige rohkem punkte Adrian Banks ja Sagaba, kelle arvele jäi vastavalt 19 ja 17 punkti.