fbpx
Close

Rahvaliiga Regular II divisjonis käib kõik Puhhide ja Tabasalu taktikepi järgi

-Marko Pern | Foto: Siim Semiskar

-Marko Pern | Foto: Siim Semiskar

Põhja regiooni Regular sarja II divisjonis leiame eest tiheda liigatabeli, milles eristuvad kaks meeskonda, kelle võiduprotsent on teistest peajagu üle.

Need kaks teistest eristuvat meeskonda on Puhhid (11-1) ja Tabasalu (9-1), kes endiselt marsivad võidult võidule. Puhhid madistasid viimati, 15. jaanuaril, 2. tabelireal oleva Nordautoga (9-3). Tänu Puhhide karusele kaitsemängule avapoolajal, mil Nordautol lasti enda 29 punkti vastu visata vaid 14 silma, saadi vajalik võit numbritega 63:51. Puhhide võitu panustasid enim tavapärane rünnakuliider Marko Pern 25 ja Indrek Poom 16 punktiga. Kaotusekibedust tundma pidanud Nordauto tulemuslikem oli Einar Grüning 21 silmaga.

Teksti kirjutamise ja avaldamise vahel on Puhhid jõudnud pidada ka järgmise mängu, kui 88:67 mängiti üle Kiili Spordiklubi ja teeniti tabelisse 12. võit! Brett Nõmm tõi tolles kohtumises võitjatele 19 silma ja Taavi Tilk lisas 13 punkti.

Samal päeval käis väljakul ka Tabasalu, kes kohtus Wildix/Eseconiga (7-6). Näiliselt suurele 75:57 võidule pani Tabasalu aluse tugeva avaveerandiga, mis võideti 24:14. Mõlema meeskonna parimad punktitoojad tõid 21 silma – Toomas-Hendrik Tomberg Tabasalu poolelt ja Martin Ressar Wildix/Eseconi särgis. Puhhide, Tabasalu ja Nordauto järel on võiduprotsendi järgi 4. klubiks Genius Sports (8-4), kellele järgnevad ühe kaotatud mängu rohkem pidanud EstNor ja Retlar/BC Forwards (mõlemad 8-5). Nimetatutest viimasele ei halasta ka mängugraafik, sest Retlari järgmised kolm vastast on Tabasalu, EstNor ja Genius Sports. Need mängud toovad omajagu selgust juurde. Või siis ka mitte.

Seitse võitu ja kuus kaotust on teeninud Paldiski KK/Willenbrock, Wildix Esecom, Keila KK/JP ja West Tallinn. Paldiski ja Wildix pidasid üleeile maha tõelise põnevusetenduse, kui numbritega 67:63 sai võidulisa Paldiski. Võimsa viskekontserdi pakkusid Paldiski liider Kuldar Häätarõ 29 silmaga ja 6 kolmepunktiviset tabanud ning 31 punktiga üleplatsimeheks kerkinud Jarmo Jagomägi Wildixi poolelt. Nimetatud nelikule astub kandadele Omniva (6-5), kes edu korral võib neist ka mööduda. Tabeli teises pooles on seitse meeskonda ühe kuni viie võidu peal.

Personaalse statistika poole pealt vaatame esmalt suurimaid punktitoojaid. Kõige rohkem toob keskmiselt punkte mängus Kuldar Häätarõ (23,3 punkti mängus, Paldiski KK/Willenbrock). Talle hingavad kuklasse Frederik Ross (21,6, Cumulus Consulting) ja Karl-Gustav Kello (21,4, Vahipataljon).

Kolmeseid on sopsanud korvikütt Kuldar Häätarõ 12 mängu jooksul lausa 43 korral. Aga see ei taga talle siiski esikohta. Kõige täpsema kaugviskekäega mees on Puhhide rünnakuliider Marko Pern, kes on 11 mängu jooksul saatnud kaare tagant palli läbi korvirõnga 46 korral. Üle 30 täpse kaugviske on teele saatnud 6 meest ja vähemalt 20 korda on seda suutnud teha lausa 16 pallurit. Tundub, et Kullamäe ja Kuusmaa mängud on jätnud selle divisjoni mängijatele kustumatu mulje.

TULEMUSED ja TABELISEIS

scroll to top