Raieste ja Baskonia lõpetasid põhiturniiri kaotusega, veerandfinaalis ootab ees Valencia

-Sander Raieste | Foto: Saski Baskonia Twitter

Hispaania meistriliigas lõpetas Sander Raieste koduklubi Baskonia põhiturniiri napi kaotusega, kui võõrsil jäädi 71:68 (18:19, 24:15, 15:13, 14:21) alla Manresale.

22-aastane Raieste teenis teisel veerandil mänguaega pisut üle kahe minuti ning selle ajaga sai eestlane statistikasse kirja ühe pallikaotuse. Sel hooajal tegi Eesti koondise ääremängija Hispaania korvpalli tugevaima sarja põhiturniiril kaasa 21 mängus ning tõi keskmiselt 7,2 minutiga 1,7 punkti, võttis 0,8 lauapalli ja andis 0,5 resultatiivset söötu.

Baskonia resultatiivseimana viskas tänases kohtumises Pierria Henry 18 punkti ning teda toetas võimsa kaksikduubliga Tonye Jekiri, kelle arvele jäi 17 silma ja 11 lauapalli. Manresa eest said kahekohalise punktisumma kirja kaks mängijat. Parimatena tõid Rafa Martinez 13 ja Marc Penarroya 12 silma.

Sander Raieste leivaisa lõpetas Hispaania kõrgliiga põhiturniiri 23 võidu ja 13 kaotusega viiendal kohal. Veerandfinaalis läheb Baskonia vastamisi Valenciaga (24-12) ning esimene kohtumise selles paaris peetakse 31. mail. Põhiturniiril jäi võistkondade omavaheline saldo viiki, mõlemad võtsid koduväljakul võidu. Siim-Sander Vene koduklubi Fuenlabrada (12-24) lõpetas hooaja 15. positsioonil.