Riismaa, Erkmaa ja Miti koduklubid said play-off’ide avamängudes kaotused

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Itaalia esiliiga kuldses grupis tehti täna algust veerandfinaalseeriatega ning võistlustules olid ka kolme Eesti korvpalluri koduklubid. Paraku tuli kõigil kolmel vastu võtta kaotus.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket kohtus võõrsil Hugo Erkmaa endise tööandja Napoli Basketiga, kellele jäädi kindlalt alla 78:92 (18:23, 20:32, 14:15, 26:22).

Algviisikusse kuulunud Riismaale jagus mänguaega 24 minutit, mille jooksul viskas ta kuus punkti (kolmesed 2/5), võttis neli lauapalli ning tegi ühe pallikaotuse ja neli isiklikku viga.

Erkmaa praegune koduklubi Trapani kaotas võõrsil Rain Veidemani kunagisele tööandjale Udinele 55:66 (16:13, 13:25, 13:12, 13:16).

Kohtumist pingilt alustanud Erkmaa oli väljakul 10 minutit ning selle ajaga kogus ta kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), kaks lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Kaotuse teenis ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes jäi võõrsil Scafati Basketile alla 63:78 (14:19, 13:23, 14:21, 22:15).

Pingilt mängu sekkunud Mitt kolme minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides mõlemal kahepunktiviskel. Eestlase arvele jäi üks lauapall ja üks isiklik viga.

Itaalia esiliiga play-off mängudes osalevad põhihooaja 16 paremat meeskonda, kes on jaotatud kahte kaheksaliikmelisse gruppi (kuldne ja hõbedane). Kõik seeriad mängitakse kolme võiduni. Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks hooajaks Itaalia kõrgliigasse.