fbpx
Close

Rain Veideman pärast suurt kaotust: Venemaa oli meeskonnana väga hea, aga lõikasime ka ise taktikaliselt näppu

Avatar
-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis võõrustas laupäeval 2022. aasta EM-valiksarja raames Venemaa koondist ning vastu tuli võtta kindel 56:84 kaotus. Saksamaa esiliigas Rostock Seavolwesi ridades palliv tagamees Rain Veideman rääkis kohtumise järgselt, et peamiselt tuli vahe sisse vastase paremusest, kuid mõjutavateks teguriteks olid ka eestlaste omad eksimused.

“Kui vaadata tablood, siis tulemus on meie vaates halb, aga arvan, et keegi ei saa öelda, et me ei võidelnud. Kui nad viskavad aga 57 punkti kaugvisetest, siis on päris raske mängida. Nad mängisid kaitses tegelikult väga hästi, olid füüsilised ja nagu esimesel poolajal nägite, siis sundisid nad meie põhimängujuhi selle abil mängust välja. Olen ise füüsiliselt harjunud mängima, kuid päeva lõpuks mängisid nemad siiski meeskonnana väga hästi. Analüüsime seda mängu, vaatame oma vead üle ja oleme järgmises mängus kindlasti paremas seisus meeskond,” rääkis Veideman mängujärgsel pressikonverentsil.

“Venemaa agressiivsus, paar taktikalist käiku, millega näppu lõikasime ja nende kaugvisete tabavus – sealt see tänane vahe tulebki. Olen koguaeg öelnud, et ei taha mängujuhi kohal mängu alustada, kuid vajadusel võin aidata ja selle koha peal probleemi pole. Kui vaadata üldse neid esimese mänge, milles Serbia kaotas täna Šveitsile, Leedu kaotas eile Taanile, siis kõik mängivad rabedalt. Tühjad saalid, kogu koroonamull ja kes ei saa trenni teha… nüüd meil on esimene mäng tehtud ja arvan, et kuttidest keegi pead norgu ei lasknud, kõigil on hea tunne sees ja eks me analüüsime seda mängu ning teeme omad järeldused. Kindlasti oleme Põhja-Makedoonia vastu paremini valmis.”

“Ma ei saa öelda, et selles mullis oli keeruline mänguks valmistuda, aga kindlasti teistsugune ja omamoodi kogemus. Ikkagi oled Eestis, mehed on harjunud kodust trenni käima. Kellel vaja ükskõik kuhu poodi minna, siis lihtsalt lähed ja teed seda või saad sõpradega kokku. Aga nüüd on sul kindlad reeglid, mida sa teha saad. Kui enda kogemusest ütlen, siis mind see väga ei mõjutanud, aga ma ei saa rääkida teiste eest. Võib-olla mõnele vennale see kuidagi mõjus,” lisas Veideman lõpetuseks keerulise aja kohta koroonaviiruse ohuga seoses.

Esmaspäeval peaksid kell 16:00 kohtuma Venemaa ja Itaalia ja 20:30 Eesti ja Põhja-Makedoonia. Täit kindlust Eesti ja Põhja-Makedoonia vahelise kohtumise toimumises ei ole, kuna täna toimuma pidanud Itaalia ja Põhja-Makedoonia kohtumine ei toimunud kolme põhjamakedoonlase koroonasse nakatumise tõttu.

scroll to top
Inline
Inline