fbpx
Close

Eesti koondise peatreener Toijala: Venemaa tegi valiksarja parima mängu, me polnud valmis konkurentsi pakkuma

Avatar
-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis võõrustas laupäeval 2022. aasta EM-valiksarja raames Venemaa koondist ning vastu tuli võtta kindel 56:84 kaotus. Eesti võistkonna peatreener Jukka Toijala kiitis pärast mängu vastaseid, kuid samas tõdes, et ettevalmistuses põruti.

“Õnnitlused Venemaale. Arvan, et nad tegid selle valiksarja parima mängu. Koos pikkuse ja Andrei Vorontsevitšiga on neil olemas tõeline meeskond. Nad mängisid meeskonnana palju paremini üle pika aja, mil viimati neid mängimas nägin. Neil oli pikk koosseis, mis valmistas meile probleeme ja me ei leidnud rünnakul sobivaid lahendusi. Tegime liiga palju vigu nii kaitses kui rünnakul võidu nimel võideldes. Tulemust vaadates on selge, et Venemaa oli täna palju parem,” ütles Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.

“Mõned skautingu põhjal tehtud otsused ei õigustanud end ära. Tegime samuti individuaalseid eksimusi, mis on ühest küljest ilmselged, aga teisalt ka inimlikud. Kui neid mänge vaatan, siis on raske keskenduda. See pole vabandus, aga meie füüsiline ja mentaalne ettevalmistus kukkus läbi. Me polnud valmis mängima tasemel, et pakkuda Venemaale võrdväärset konkurentsi. Pean aga veelkord ütlema, et see Venemaa, mida täna nägime, oli tipptasemel.”

“Järgmises mängus saab vastaseks olema teistsuguse mängustiiliga meeskond, aga hea meeskond teistsugust tüüpi mängijatega. Võib-olla pole nad nii pikad ega nii füüsilised, aga nad mängivad isuga. On selge, et kui kaotad selliselt, nagu praegu meie, siis mõjutab see su enesekindlust. Kui oled aga professionaalne mängija, siis pead sellega harjuma, et on halbu õhtuid ja eriti kui tahad sedasorti turniiridel kaasa teha, kus mängud tulevad varsti peale, siis pead olema suuteline seal valmis olema. Seda me ka teeme: meil on 40 ja natuke peale tundi valmistuda. Loomulikult oleme treeneritega juba varasemalt ettevalmistusi teinud, aga just valmistada mängijaid ette füüsilises ning mentaalses plaanis, et oleksime esmaspäeva õhtul siin ja valmis, kui pall on mängu pandud,” lisas Toijala.

Esmaspäeval peaksid kell 16:00 kohtuma Venemaa ja Itaalia ja 20:30 Eesti ja Põhja-Makedoonia. Täit kindlust Eesti ja Põhja-Makedoonia vahelise kohtumise toimumises ei ole, kuna täna toimuma pidanud Itaalia ja Põhja-Makedoonia kohtumine ei toimunud kolme põhjamakedoonlase koroonasse nakatumise tõttu.

scroll to top
Inline
Inline