fbpx
Close

Venemaa peatreener Bazarevitš: liigutasime palli hästi, see oli võidu võti

Avatar
-Sergei Bazarevitš | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis võõrustas laupäeval 2022. aasta EM-valiksarjas 2007. aasta Euroopa meistrit Venemaad. Idanaabrite kadestamist vääriv viskekindlus kolmepunktijoone tagant tähendas Eestile suurt 56:84 allajäämist. Pressikonverentsil jagasid Venemaa poolelt mängujärgseid kommentaare meeskonna peatreener Sergei Bazarevitš ja võidu üks peaarhitekte Andrei Vorontsevitš.

”19 tabavat kaugviset on suur number. Olen väga rahul 19 resultatiivse sööduga. Me tõesti liigutasime palli hästi. See oli usutavasti võidu võti, sest paljud visked olid vabadelt positsioonidelt. Mõnikord saab öelda pärast mängu, et eksisime vabadelt kohtadelt, aga täna viskasime 19 kaugviset sisse,” oli 55-aastane Bazarevitš hoolealustega rahul. ”Teadsime, mida rünnakul teha. See oli veidi ehk üllatav, kuna ettevalmistuse aeg oli väga lühike. Meil on kogenud mängijad. Teadsime, et Eesti viskab hästi kaugviskeid, aga enamiku mängust tegime me sellega head tööd ja ei lasknud neil seda teha.”

Nii suure hulga kaugvisete viskamine polnud siiski eesmärk omaette ja enne mängu kokku lepitud asi. ”Iga treener tahab tasakaalus mängu. Meil polnud plaanis nii palju kolmeseid visata, aga sa mängid rünnakul alati nii, nagu kaitse lubab. Me rääkisime, et peame mängima korvi alla ja siis uuesti välja ning see toimis, mehed tegid head tööd. Vastased pidid abistama ja tänu sellele saime nii palju vabasid viskeid.”

Peatreeneriga sama meelt oli ka kapten Andrei Vorontsevitš. ”Mäng oli meie käes. Alustasime hästi, minnes 10:0 ette. Kui tavaliselt viskab Eesti 44-protsendilise täpsusega kolmepunktiviskeid, siis täna sundisime neid vaid 21-protsendiliselt viskama. Viskasime palju paremini kui Eesti, meie kolmeste protsent oli 52. Hea kaitsemäng, head visked ja head otsused viisid meid 28-punktilise võiduni.”

”Minu jaoks on väga oluline koondise eest mängimine ja kaptenikohustuste täitmine. Proovin toetada meeskonnakaaslasi ja järgida peatreeneri juhiseid. Jagasime omavahel väga hästi palli, mängisime meeskondlikult ja polnud isekad. Ma olen väga õnnelik, et saan kuttidega mängida ja aidata neid nii palju kui suudan,” oli Vorontsevitš rahulolev.

Kuigi Vorontsevitš oli venelaste kõige nimekam mängija platsil, siis praegu on mees klubita. Hetkeolukorra võttis mees kokku nõnda: ” Tunnen ennast väga mugavalt ja enesekindlalt. Olen terve suve tööd teinud ja viimased kuu aega teinud trenni koos peatreeneriga. Ma pole võib-olla parimas vormis, aga vorm on hea ja üritasime endast 100% anda. Meie kõigi jaoks on tähtis koondise ja kodumaa lipuvärvide esindamine.”

2022. aasta EM-valiksarja B gruppi juhib 2 võidu ja 1 kaotusega Venemaa, järgneb 2 võiduga itaalia. Eestil on kolmandana 1 võit ja 2 kaotust ning grupi lõpetab Põhja-Makedoonia 2 kaotusega. Esmaspäeval peaksid kell 16:00 Saku Suurhallis platsile jooksma Itaalia ja Venemaa ning 20:30 Eesti ja Põhja-Makedoonia.

 

scroll to top
Inline
Inline