fbpx
Close

Suveks valmistuv Henri Drell: sellest saab kiirelt aru, kas lähen NBA draftis läbi või mitte

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Igapäevaselt Itaalia kõrgliigas VL Pesaro meeskonnas palliv Eesti koondislane ja NBA lootus Henri Drell (206 cm) saab Itaalia kõrgliigas hea võimaluse ennast tõestada. Kui koroonaviiruse paanika väga palju mängugraafikut sassi ei löö, siis peaks Drell saama järelejäänud hooajal rohkem mänguaega. Seni on ta platsile pääsenud 17,1 minutiks ning toonud keskmiselt 4,7 punkti, 2,1 lauapalli ja ühe korvisöödu mängus.  

Korvpall24.ee rääkis Drelliga vahetult pärast kohtumist Itaalia vastu. Arutlesime äsja lõppenud koondise mängude üle, järelejäänud hooajast, treeningutest ning valmisolekust NBA-s uks pauguga lahti lüüa.

Mängu Itaaliaga võttis Drell kokku nõnda: “Hakkasime kaitses neil laskma teha seda, mida nad tahtsid ehk joosta ja visata kolmeseid. Need põhimehed, kes kolmeseid viskavad, panid lõpuks omad kotti. Meil oli küll kokku lepitud, et neil visata ei lase, aga seda ei õnnestunud ellu viia. Lasime neil ennast mugavalt tunda ja nii see mäng läks.”

Drell lisas, et mänguplaan oli suunatud rohkem Kristjan Kitsingule ja Siim-Sander Venele, kuna neil oli tuline käsi: “Algul proovisin ise ka, aga siis tulid paar pallikaotust. Ma ei hakanud teistelt visked ära võtma, kui nad olid kõik kuumad. Itaalia pani muidugi mängu edenedes kaitses ka juurde.” Kokkuvõttes andis pallur kahele viimasele mängule hindeks rahuldav: “Arvan, et oleksime saanud Itaalia ära võtta. Nüüd on tabelis seis 1-1 ja mul on natukene pettumus. Venemaa on kindlasti haavatavam.”

Edasi rääkisime klubikarjäärist Itaalias: “Ma ei usu, et mäng Itaalia koondise vastu nii väga klubikarjäärile kasuks tuleb, kuna ma ei mänginud nii hästi, kui tahtsin. Panin endale kõrgemad ootused. Tegin paar lolli otsust, mis viisid pallikaotusteni. Puhas minu enda praak. Muidu oli mäng aga kõva, sest suure rahva ees kodus on alati hea mängida.”

Vaatamata senisele kesisele hooaja, arvas Drell, et Itaalia liigas on see hooaeg veel võimalus midagi päästa ja platsile pääseda: “Nüüd saadeti kaks meest minema, et eraldi mulle rotatsioonis ruumi teha. Ei ole palju vaja, kui järelejäänud mängud (12) mängida soliidselt ja näidata, et olen oma nõrkustes paremaks läinud. See ei tähenda muidugi seda, et panen 40 iga mäng.” Drell arvas, et küll see treeneri usk temasse veel paraneb: “Tuleb saali minna ja teha seda, mida ta tahab. Tuleb teha tööd ja tööd ja tööd. Tuleb näidata välja, et olen treeneri poolt.”

Võtsime ette ka Drelli viskeprotsendid Itaalias (visked väljakult 35,1% ja neist kolmesed 23,5%): “Algul olid mul protsendid suhteliselt normaalsed. Aga mänguaeg on kõikunud ja seepärast ka enesekindlus kaob vahel ära. Kiirused on nii palju suuremad seal võrreldes esiliigaga, et ei saa enda viset sättida. See on Euroopa tippliiga ja mul on veel vaja sisse elada. Tänapäeva korvpall lähebki kiiremaks, pikemaks, tugevamaks. Pikk mees peab oskama visata ja põrgatada.”

Jõudsime jutuga Drelli jõunäitajate ja kerekuse juurde, millest põgusalt oli juttu ka podcastis Kalev Kruusiga: “Praegu olen 94 kilo ja ma ei tea palju juurde saan veel võtta, sest tahan püsida sama liikuv, sitke ja kiire, nagu ma olen,” rääkis Drell enese arendamisest ja jätkas: “Pean tõsiselt konsulteerima oma treeneritega. Potentsiaali juurde võtta veel on, kuid see ei tohi tulla liikuvuse arvelt. Jõusaalis näen vaeva igapäevaselt. See on rutiinne töö.”

Konkreetsed jõunäitajad jättis mees veel enda teada ning võrdluseks imestasime selle üle, kuidas Drelliga sama pikk LeBron James oma massi juures (ca 115 kg) nii kiiresti liikuda suudab: “Ma pole uurinud, kuidas LeBron sama pikkuse juures on nii liikuvaks suutnud jääda. Samas, ta on maailma parim korvpallur, talle on looduse poolt juba nii palju antud.”

Drell lubas, et läheb hooaja lõppedes kindlasti ka sel aastal NBA talendilaagrisse harjutama: “Sellest saab kiirelt aru, kas lähen draftis läbi või mitte. Kas antakse läbi agendi teada või kohapeal näen, mis seisus teised on. Kui seal teised minuvanused pallurid on sellised, et ma ei suuda isegi põrgatada nende vastu, siis on mul ilmselgelt veel aega vaja harjutamiseks.”

Drelli sõnul vaadatakse seal lisaks olemasolevatele individuaalsetele oskustele ka potentsiaali enese mitmekülgseks arendamiseks: “Vaadatakse, kas suudan mingit elementi eriti hästi teha. Kas suudan lõigata, kaitses mängida, hästi sööta. Ei pea ainult panema kotti põrgatuse pealt. Peab palju muid asju tegema.” Drelli arvates on kiirust ja plahvatust kindlasti veel arendada vaja, aga üldiselt oli enda väljavaadete osas lootusrikas: “Ma usun, et suudan nende vastu mängida küll, kes sinna ennast üles annavad. See vahe pole nii suur, kui eelmisel aastal oli.”

scroll to top