fbpx
Close

Pesaro klubi president: Henri Drell saab hooaja lõpus uue võimaluse

-Henri Drell | Foto: Diego Guglielmi

-Henri Drell | Foto: Diego Guglielmi

Tänavusel hooajal Itaalia kõrgliigas suurte tõusude ja mõõnadega kulgevat hooaega tegev 19-aastane ja 206 cm pikkune eestlane Henri Drell on Pesaros saamas hooaja lõpus uut võimalust ennast tõestada. Nimelt on klubist värskelt lahkunud kaks ameeriklasest leegionäri ja klubi president avaldas sel nädalal Itaalia meediale, et viimased mängud antakse võimalus noortele meestele, kellel klubis pikem leping.

Pesaro president Ario Costa tunnistas, et tänavune hooaeg pole kulgenud loodetud moel. Senisest 20-st mängust on võidetud vaid üks ja turniiritabelis ollakse kindlalt 17. ehk viimasel kohal. “Sellel hooajal oleme teinud palju vigu ning oleme määratud kõrgliigast väljalangemisele. Erinevatel põhjustel tuli ette palju lüüasaamisi, mis viisid demoraliseerumiseni ja olukorrani, milles praegu oleme. Me palkasime hea treeneri (varem ka Bambergi Broses Drelli juhendanud Federico Perego – toim.), kuid temagi võis teha vigu. Meeskonna komplekteerimisel valisime Serie A jaoks liiga palju noori ja kogenematuid mängijaid.”

Koondisemängude akna jooksul on klubist lahkunud nii võistkonna liider, ameeriklasest tagamängija Jaylen Barford, kui ka tema kaasmaalastest tsenter Clint Chapman. Klubi parima korvikütina keskmiselt 16 punkti visanud Barford sõlmis lepingu liigarivaali Rooma Virtusega, sel hooajal vigastusega kimpus olnud Chapman on aga liitumas VTB Ühisliigas mängiva Nižni Novgorodiga.

“Langetasime sellise valiku, et parandada klubi rahalist seisu,” sõnas Costa. “Meil on tehtud pikemad lepingud Henri Drelli (eestlane sõlmis läinud sügisel Pesaroga kolme aasta pikkuse lepingu – toim.) ja mitme noore itaallasega ning me tahame aru saada, kas neist võivad saada mängijad, kellel oleks siin klubis tulevikku. Seetõttu tahame neid rohkem mängimas näha ning et suur mänguminutite arv järgmise 12 kohtumise jooksul kiirendaks nende arengut. Töötame ainult klubi tuleviku nimel. Me pole kunagi alla andnud, seitsme aasta jooksul oleme näidanud, et suurte ohverdustega saab korda saata suuri asju ja pakkuda ilusaid hetki.”

Kuna Pesaro president nii selgesõnaliselt Drellile hooaja lõpuks suuremaid mänguminuteid lubas, siis küsis Korvpall24.ee ka 19-aastase tagamehe enda käest, kas klubis talle nendest mõtetest teada on antud? “Jah ma teadsin sellest,” sõnas Pesaros senise hooajaga 15 kohtumises keskmiselt 4,8 punkti, 2,1 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu kogunud Drell. “Ei teadnud küll nii täpselt, aga teadsin, et midagi sellist tulemas on,” lisas eestlane. Enda sõnul on ta kindlalt väljakutseks valmis: “Seda ma ju oodanud olen!”

Pesaro hooaeg pidi pärast koondisepausi jätkuma 29. veebruaril, kui plaanis oli minna külla Reggio Emiliale. Aga koroonaviirus lõi need plaanid sassi, kui Itaalias otsustati selle nädala kohtumised edasi lükata. Esialgse plaani kohaselt pidi Pesarol märtsi kuus olema viis kohtumist ja aprillis kuus viimast põhiturniiri mängu. Näiteks 11. aprillil peaks kohtuma omavahel Pesaro ja Varese, kus on hea õnne korral võimalik näha Drelli duelli koondisekaaslase Siim-Sander Venega.

scroll to top