fbpx
Close

Rait-Riivo Laane heitlusest Sten Soku klubi vastu: trashtalkiks ei läinud, oli tähtsamatki teha

-Rait-Riivo Laane | Foto: Mirjo Koit

-Rait-Riivo Laane | Foto: Mirjo Koit

Kreeka korvpalli esiliigas kohtusid möödunud nädalavahetusel teine-teiselpool platsi kaks Eesti koondise mängujuhti Rait-Riivo Laane ja Sten Sokk. Kohtumisest väljus 69:61 võiduga Laane koduklubi Kosi Ippokratis, kellelt Korvpall24.ee portaal otsustas uurida, mis tunne oli võõral maal oma rahvuskaaslase vastu palli korvi visata.

“Oli mäng nagu mäng ikka, aga alati on tore kodust kaugel oma kandi poisse näha, kuigi väljakul me otseselt üksteist kaitses ei katnud,” kommenteeris 25-aastane Laane stoiliselt. Loomulikult küsisime kohe ka, kas väljakul kasutati head võimalust omavahel eesti keeles mõnusa trashtalkiga keelt teritada. Tagamees vastas muiates: “Trashtalki ei toimunud, oli tähtsamaid asju, millele energiat kulutada.”

Liigatabelis kerkis Ippokratis (8-4) tänu võidule neljandale kohale, liider Thessaloniki Iraklis (9-3) ehk Sten Soku klubi on vaid ühe võidu kaugusel.

“Ega meil tabeliseisul miskit häda ei ole, aga võtame mängu korraga. Meil on reservis üks mees kes pole veel ühtegi mängu sel hooajal mänginud – sai hooaja ettevalmistusel põlvetrauma. Üks pikem poiss taastub endiselt põlvemeniski lõikusest, seega päris täiskoosseis meil kasutada ei ole,” rääkis Laane, et vaatamata heale tabelikohale on tiimil sisemist ressurssi, mida hooaja teises pooles juurde panna.

Suvel Kreekas klubi vahetanud ja Pireuse Ethnikosest Kosi saarele kolinud eestlane on muutusega kohanenud: “Sisseelamine on mul väga hästi läinud, sisekliima on hea ja mind on hästi omaks võetud. Saar on küllalt väike, kõik tunnevad kõiki ja sellevõrra on ühe asja eest väljas olemise tunne tuntavam. Korvpall on saarel ka number üks spordiala, jalkameeskonnad mängivad madalamates regionaalliigades.”

Huvitava faktina saime teada, et võõrsilmängudele reisivad Ippokratise mehed pigem lennukiga, kuna Laane sõnul ei tuleks laeva ja bussiga minek oluliselt odavam.

Eestlane on Ippokratise särgis tänavu oma mängu saanud korralikult käima, kui 12 kohtumisega on tema arvel keskmiselt 28,9 minutit, 10,8 punkti, 4,9 resultatiivset söötu, 2,5 lauapalli ja 1,2 vaheltlõiget. Ise kommenteeris Laane oma seniseid esitusi tagasihodlikult: “Ütleme nii, et võib üldjoontes olla oma asjadega rahul.”

Lõpuküsimuse peale, kas võib väita, et ta mängib hetkel Kreeka publiku ees oma senise karjääri parimat korvpalli, vastas tagamees veendunult: “Kindlasti!”

scroll to top