Isikliku punktirekordi püstitanud Kotsar viis South Carolina tippülikooli vastu võiduni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar tegi läinud öösel USA üliõpilasliigas oma karjääri parima esituse, kui aitas kodumeeskonna South Carolina Gamecocksi 87:82 lisaajavõiduni NCAA tippude hulka kuuluva Mississippi State Bulldogsi üle.

South Carolina alustas 8776-pealise kodupubliku ees peetud mängu hästi ja võitis avapoolaja 41:37. 28. mänguminutil tõi Kotsari pealtpanek tabloole numbrid 58:51, kuid seitsmest punktist suuremaks vahe kohtumise jooksul enam ei kasvanud ja lõpuheitlus kujunes pingeliseks.

Kotsari 2+1 rünnak 2.03 enne normaalaja lõppu viis South Carolina juhtima 75:73, kuid 13 sekundit hiljem tabas Mississippi State’i ridadesse kuuluv Nick Weatherspoon kahepunktiviske ja viigistas mänguseisu 75:75. Normaalaja lõpuni ei tabanud kumbki meeskond enam ühtegi viset, kuid kaitses kerkis South Carolina kangelaseks taaskord Kotsar, kes võttis viimase minuti jooksul ühe kaitselauapalli ja blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Mississippi State alustas lisaaega tabava kahesega, kuid Kotsar viigistas seisu vabavisetest. Kotsar tabas lisaajal veel kaks lähiviset, viies South Carolina juhtima vastavalt 83:79 ja 85:82, ning üheksa sekundit enne lõppu vormistas eestlase meeskonnakaaslane A.J. Lawson mängu tulemuseks 87:82.

Algkoosseisu kuulunud Kotsar viibis väljakul 33 minutit ja püstitas isikliku punktirekordi, visates 25 punkti (kahesed 10/18, vabavisked 5/5). Lisaks võttis ta 9 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe isikliku vea. Ääremängija senine punktirekord oli 16 silma.

Kaotajate parim oli Aric Holman, kes viskas 20 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Associated Pressi ja USA Today poolt koostatavates üleriigilistes edetabelites asub Mississippi State 14. kohal.

South Carolina on NCAA kagukonverentsis võitnud mõlemad senipeetud kohtumised, konverentsivälistes mängudes koguti viis võitu ja seitse kaotust. Järgmise kohtumise peab meeskond laupäeval, kui koduväljakul minnakse vastamisi Missouriga.