fbpx
Close

Kotsari treener Frank Martin: ma olen karjunud, anunud ja kallistanud, et ta selliselt mängiks

-Frank Martin | Foto: Ekraanitõmmis

Eestlasest keskmängija/suur äär Maik-Kalev Kotsar tegi läinud öösel USA üliõpilasliigas oma karjääri parima esituse, kui aitas 25 punkti ja 9 lauapalliga kodumeeskonna South Carolina Gamecocksi 87:82 lisaajavõiduni NCAA tippude hulka kuuluva Mississippi State Bulldogsi üle. Võitjate peatreener Frank Martin oli Kotsari esituse üle äärmiselt uhke ning rääkis taas, kui palju vaeva ta eestlase motiveerimisega näeb.

“Olen väga uhke Kotsari üle! Olen temaga pidevalt võidelnud, heas mõttes, et ta endasse usuks. Olen väga õnnelik, et ta sellise agressiivsuse ja enesekindlusega mängis. Ta ei visanud oma 25 punkti mängu keskel ja ei kadunud siis ära vaid tabas otsustavatel hetkedel olulise viske, lükkas ründelauast palli sisse ja tabas vabaviskeid. Me vajame, et ta jätkaks arengut,” rääkis peatreener Martin pressikonverentsil.

Meeskonnakaaslane Hassani Gravett tegi nalja, et võib-olla äsja läbi elatud peapõrutus lõi Kotsaril midagi lahti, et ta nii hea mängu tegi. Peatreener Martin selgitas eestlase avanemist selliselt: “Ta ei ole tegelikult agressiivne persoon, pigem passiivne. Ta on rahul olemast selline viies mees nagu oma esimesel aastal. Aga temas on nii palju enamat peidus, nii füüsiliselt kui mentaalselt. Suurim väljakutse on saada ta endasse uskuma.”

Martini sõnul on varem Kotsari puhul olnud pidevalt see joon, et esimestel visetel eksides on ta lõpetanud korvi poole vaatamise ja ka headest kohtadest palli ära söötnud. Selles mängus ta aga jätkas viskamist. “Korvpallis on väga raske rünnakul leida head viskekohta. Kui see tuleb, siis lihtsalt peab viskama.”

“Kotsar vääris sellist head esitust ühe väga hea meeskonna vastu,” jätkas peatreener, kuid vangutas seejärel pead ja sõnas, et ega ta täpselt ei tea, mille pealt eestlasel selline mäng tuli. “Kui ma seda vastust teaksin… ma olen anunud temalt selliseid esitusi… sõna otseses mõttes karjunud ta peale, kallistanud teda, näidanud videoklippe, anunud… Maik on mees, kes võib korvpalli mängides teenida suurt raha. Ta kaalub 118 kg, liigub jalgadest, jookseb, käib jõusaalis ning on tugev kui härg. Ta on tänavu teinud tööd, et saada korralikuks viskajaks. Ma lihtsalt tahan, et ta oleks agressiivne. Ta on liiga suur, tugev ja liikuv, et olla platsil passiivne. Ma loodan, et see mäng annab talle enesekindlust.”

Iga aastaga stabiilselt oma statistilisi näitajaid parandanud Kotsar on South Carolina eest mängimas oma kolmandat hooaega ning seni on tema tänavused keskmised numbrid olnud 9,6 punkti, 5,4 lauapalli, 1,4 blokki, 1,2 vaheltlõiget ja 1,1 korvisöötu mängus.

scroll to top