fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar rekordilisest õhtust: tunne rünnakul oli fantastiline

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Ekraanitõmmis

Eestlasest keskmängija/suur äär Maik-Kalev Kotsar tegi läinud öösel USA üliõpilasliigas oma karjääri parima esituse, kui aitas kodumeeskonna South Carolina Gamecocksi 87:82 lisaajavõiduni NCAA tippude hulka kuuluva Mississippi State Bulldogsi üle. Eestlase kontole jäi 25 punkti ja 9 lauapalli ning ise ta kinnitas, et tõenäoliselt oli tegu tema läbi aegade kindlaima esitusega ründefaasis.

“Tunne on fantastiline. Meeskond on suutnud ennast hästi kokku võtta. Me mängime üksteisele ning see on edu võti,” kommenteeris Kotsar vahetult pärast mängu teleülekandes antud intervjuus. Enda mängu kohta lisas ta: “Mu meeskonnakaaslased aitasid mul tõusta. Ma küll mängu alguses eksisin mõnel viskel, kuid kaaslased ergutasid mind edasi ning nii see karjääri kõrgeim punktisumma tuli.”

Üks kommentaatoritest Daymeon Fishback kiitis Kotsari liidriomadusi ja küsis eestlaselt selle kohta ka konkreetselt, kuidas peatreener Frank Martini all mängides liidriomaduste arenguga lood on. “Võrreldes minu esimese aastaga, kus meil olid meeskonnas… (Kotsar luges ette mitme endise tiimikaaslase nimed – toim.), kõik nad olid liidrid ja mina lihtsalt järgnesin ja õppisin. Nüüd pean mina uustulnukatele edasi andma teadmised, mida neilt sain,” selgitas eestlane.

“See oli tõenäoliselt minu kõige enesekindlam esitus rünnakul seni, ei tule küll kohe midagi sarnast meelde. Eks on olnud mõni mäng siin-seal, aga jah, hea tunne oli,” lisas veel ka mängu järel pressikonverentsile viidud Kotsar.

South Carolina tagaliini liider Hassani Gravett kommenteeris eestlase esitust loomulikult heade sõnadega: “Ma nägin väljakul sellist Maiki nagu ma tean, et ta suudab olla. Oleme palunud tal selline olla igas mängus ja me kindlasti vajame seda tihemini.”

Iga aastaga stabiilselt oma statistilisi näitajaid parandanud Kotsar on South Carolina eest mängimas oma kolmandat hooaega ning seni on tema tänavused keskmised numbrid olnud 9,6 punkti, 5,4 lauapalli, 1,4 blokki, 1,2 vaheltlõiget ja 1,1 korvisöötu mängus.

scroll to top