Rapla kindlustas kolmanda koha, Tartu pani oma paremuse Pärnu vastu maksma

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas teenis Rapla Avis Utilitas tasavägiselt kulgenud kohtumises 91:75 võidu Valga-Valka/Maks&Mooritsa meeskonna üle. Janar Taltsi ja Tanel Sokuta mänginud Tartu Ülikooli võistkond suutis Pärnu Sadama alistada tugeva viimase veerandaja toel 83:64.

Kodumeeskond Rapla alustas kohtumist paremini ja võitis avaveerandi 20:14. Valga oli järgmisel kümne minutil teravam ja koos Kristaps Miginikeksi viimase sekundi kaugviskega mindi poolajale ühepunktilises kaotusseisus. Külalised näitasid oma paremust ka kolmandal veerandajal ning otsustavale neljandikule läks Rapla vastu kahepunktilises kaotusseisus. Võõrustajad suutsid end lauavõitluses paremini kehtestada ja kokkuvõttes saadi siiski vajalik võit tabelisse juurde.

Nolan Cressler oli üleplatsimees 20 punktiga, 18 silma ning 11 lauapalli lisas Devonte Upson. Sven Kaldre lisas 15 ja Indrek Kajupank 13 punkti. Valga poolelt tõid võrdselt 14 punkti Toms Leimanis ja Kristaps Miglinieks.

Pärnus toimunud kohtumises oli Tartu juhtivam pool ja nende 48:39 eduseisus läksid meeskonnad ka poolajale. Pärnakad ei lasknud aga vahel siiski suuremaks paisuda ja koos kolmandal veerandaja 16:15 paremusega algasid viimased kümme minutit võõrustajate kaheksapunktilises kaotusseisus. Neljas veerandaeg kuulus siiski täielikult Tartule, mis võideti 20:9 ning koos sellega võeti kindel, 19-punktiline võit.

Carl Engström tõi Tartu meeskonnale 17 punkti ja 13 lauapalli ning sama palju punkte sai enda nimele ka Vytenis Cizauskas. Steven Cook lisas 12 silma ja 10 lauapalli ning Kristjan Kitsing toetas omasid 16 silma ning 9 lauapalliga. Pärnu poolelt tõi Mihkel Kirves 14 punkti ja võrdselt 10 silma viskasid Siim-Markus Post ning Saimon Sutt.

Turniiritabelis on Tartu (17-7) ja Rapla (14-9) kindlustanud vastavalt teise ning kolmanda koha. Valga (11-13) jätkab neljandana ning Pärnu (9-15) kuuendana, kuid viimastel on võimalus veel püüda nii viiendal kohal paiknevat Tallinna Kalev/TLÜ-d (9-13) kui ka Valgat.