Rapla pani viimastel minutitel oma paremuse Valmiera vastu maksma, Läti tippudest jäi peale Ventspils

-Gregor Ilves | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga laupäevastes kell 17.00 alanud mängudes oli ainsa Eesti klubina võistlustules Rapla Avis Utilitas ning koduväljakul suudeti seljatada Valmiera tiim. Põnev kohtumine toimus Lätis, kui sealsete tippklubide heitluses alistas BK Ventspils Riia VEF-i.

Rapla Avis Utilitas – Valmiera Glass VIA 100:88 (20:24, 30:23, 22:17, 28:24)

Valmiera meeskond oli selgelt mänguks paremini valmis ning esimese kolme minuti möödudes juhiti 10:2. Alles avaveerandi viimasel minutil õnnestus Raplal kahe punkti kaugusele pääseda, ent Klavs Dubultsi lähivise viis külalised uuesti nelja silmaga ette. Peagi olid võõrustajad esimest korda 32:31 ees. Valmiera aga ei murdunud ja juhtis loetud minutite pärast 38:36. Rain Veidemani eestvedamisel, kes viskas esimese poolajaga 17 punkti, sai Raplal siiski eduseisus puhkepausile minna.

Kolmanda veerandaja alguseks oli Valmiera saanud omakorda hea hoo üles ning 9:2 spurdiga mindi 56:52 juhtima. Veidemani abiga suudeti vahe minimaalseks vähendada ning Marek Ruudu kaugvise viis uuesti Rapla 58:57 juhtima ja Ronald Delph realiseeris ka 2+1 rünnaku.

Viimane veerandaeg algas Rapla kaheksapunktilise eduseisuga ning peagi oli vahe kümme silma. 5.04 enne lõppu tabas kaugviske Janis Kaufmanis, kes Valmiera meeskonna liidrina realiseeris peagi kaks vabaviset ja vähendas külaliste kaotusseisu vaid neljale punktile. Pidurdamatus hoos olnud Edmunds Elksnis tõi veelgi kaks punkti ja tabas vabaviske otsa ning vahe oli üks punkt. Gregor Ilves tõi omakorda kaks silma, aga Janis Engers vastas kaugviskega, millega oli seis 86:86 viigis. Rapla aga ei murdunud ning Hunter Mickelsoni, Indrek Kajupanga ja Sven Kaldre abiga tehti 8:2 spurt. Enam Valmiera ei suutnud kohtumisse põnevust tagasi tuua ja Rapla kirjutas hooaja teise võidu tabelisse.

Rain Veideman kerkis Rapla parimaks 26 punkti ja 6 lauapalliga. Hunter Mickelson tõi 23 silma ja 9 lauapalli, uue täienduse Ronald Delphi saagiks jäi 20 punkti ning 6 lauapalli. Kahekohalise punktiarvu sai kirja Gregor Ilves, kelle nimele jäi 10 silma, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Edmunds Elksnis oli Valmiera suurim korvikütt 22 punkti, 4 lauapalli ja 6 korvisööduga. Janis Kaufmanis ja Maris Ziedinš lisasid mõlemad 17 silma. Valters Janis Liepins tõi 16 punkti ja 4 lauapalli.

“Ei oskagi öelda, mis otsustavaks sai. Meil oli ikkagi rohkem vaheltlõikeid, mille abil saime punkte kiirrünnakutest. Vastastel lasime lubamatult palju ründelauda võtta. Vaadates, mis koosseis meil on, siis peame lauda kontrollima. Algul olid jälle mängulised probleemid. Gregor Ilves ja Marek Ruut nagu ei tahagi ennast leida väljakul – teisel poolajal olid tublid, aga esimesel tegid väga palju lollusi. Ootame Ervins Jonatsi tagasitulekut, siis on rotatsioon normaalne,” rääkis Rapla võistkonna peatreener Aivar Kuusmaa Tallinna TV-le antud intervjuus.

Küsimusele, mis võrreldes eelmise hooajaga meeskonna juures rohkem meeldib, vastas Kuusmaa: “Praegu on vara öelda, mis meeldid ja mis ei mitte. Palju asju on vaja parandada. Teada oli, et tänane vastane tapab kõiki meeskondi kolmestega. Me ei saanud hakkama.”

Riia VEF – BK Ventspils 89:90 (21:20, 16:19, 23:30, 29:21)

Kahe mulluse Läti liiga finalisti vastasseis oli tavapäraselt põnev ning tasavägist mängu jagus enamik ajast. Neljanda veerandaja alguseks oli siiski külalismeeskond Ventspils koguni 77:60 juhtima läinud, aga sellega polnud kohtumine otsustatud. Kümme sekundit enne lõppu oli VEF suutnud vahe minimaalseks vähendada ning viimasel sekundil pääses ka lähiviskele Artis Ate, kuid see ei tabanud ning Ventspils pääses üpris kindlana näinud võidu ilma jäämisest.

Maris Gulbis ja Rihards Lomažs viskasid Ventspilsi eest võrdselt 18 punkti. Aaron Westley Johnson lisas 17 silma ja 8 korvisöötu. Ingus Jakovics tõi 15 ning Jonathan Arledge 11 punkti ja 10 lauapalli.

VEF-i poolelt viskas Steve Zack 19 punkti ja kogus 9 lauapalli. Mareks Mejerise nimele jäi 17 punkti ja 6 lauapalli, Artis Ate lisas 16 ja Arturs Ausejs 11 silma.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga päeva viimases mängus võõrustab Betsafe Jurmala kell 18.00 alanud kohtumises Tallina Kalev/TLÜ meeskonda.