fbpx
Close

Eesti vs Läti 3:0 – Tallinna Kalevi dramaatiline võit Jurmalas tegi Eesti klubide päeva täiuslikuks

-Betsafe Jurmala - Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Delfi.lv ekraanitõmmis

-Betsafe Jurmala – Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Delfi.lv ekraanitõmmis

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas osutus laupäev Eesti klubidele väga rõõmsaks, kui kolmest võimalikust mängust koguti kolm võitu. Kui varasemalt olid oma heitlused edukalt lõpetanud Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas, siis viimasena sai samaga hakkama ka Tallinna Kalev/TLÜ, kes võitis võõrsil 74:71 (17:22, 15:14, 19:22, 23:13) Betsafe Jurmalat.

Kohtumine kulges pidevalt sellises rütmis, et kodumeeskond läks 6-10 punktiga eest ära, kuid Tallinna Kalev tuli jälle järgi. Ka viimasel veerandil suutis Kalev koguni kahel korral taas juba peaaegu kahekohaliseks paisunud vahe kinni võtta ning viimane tagasitulek tehti nii edukalt, et mindi 1.19 enne mängu lõppu Janar Taltsi kolmepunktiviskest ka 72:69 juhtima. Mängu lõppskoori vormistas tagamees Taylor Stafford mõned sekundid enne lõppu kahe tabava vabaviskega.

Kalevi edukaim oli 21 punkti ja 7 lauapalliga Damarcus Harrison, eelpoolmainitud Stafford kogus 12 silma, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Janar Taltsi arvele kogunes 10 punkti ja 6 lauapalli. Endru Davids Smits tõi Jurmala kasuks 17 punkti ja 7 lauapalli, Kristaps Mediss lisas 15 ning Edgars Jeromanovs 14 silma.

Jooksvas turniiritabelis on Tallinna Kalev/TLÜ (3-1) pärast nelja mängu kolmandal kohal, Betsafe Jurmala (2-2) hoiab 7. positsiooni.

Tallinna Kalevi järgmine kodumäng on täpselt nädala aja pärast ehk 20. oktoobril, kui koduses Sõle Spordikeskuses võõrustatakse lätlaste BK Ogret.

scroll to top