Kaksikduubli teinud Laane ja Ippokratis olid teisel lisaajal üle Psychikost ning üleplatsimehest Paasojast

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliiga teises voorus alistasid Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis napilt 85:83 Martin Paasoja koduklubi Ateena Psychiko. Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis olid 79:68 paremad Karditsasest.

Psychiko asus 19:15 juhtima ning poolajale siirduti 34:25 eduseisus. Paistis, et Psychikol enam pääsu pole, sest ka kolmas veerandaeg kuulus kodumeeskonnale ning viimase neljandiku alguses oli nende eduseis juba 15-punktiline. Neljanda veerandaja võitsid aga külalised 25:10, mis tähendas lisaaega. Järgneva viie minutiga viskasid tiimid võrdselt 14 silma ja käiku tuli teinegi lisaaeg. Seal aga suutis Ippokratis 13 punkti kirja saada vastaste 11 vastu, kusjuures Laane saatis teele sireeniviske, mis tabas, ja nii ka kogu mäng läbi raskuste võideti.

Rait-Riivo Laane sai väljakul viibida 43 minutit ning viskas selle ajaga 22 punkti (vabavisked 5/6, kahesed 7/10, kolmesed 1/8). Eestlane andis veel koguni 13 korvisöötu, kogus 5 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi ta 3 isiklikku viga ja 6 pallikaotust.

Martin Paasoja tegi kaasa kõik 50 minutit ja kerkis 23 punktiga (vabavisked 5/8, kahesed 6/12, kolmesed 2/5) üleplatsimeheks. Tema nimele jäi ka 5 lauapalli, 3 korvisöötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Naoumis Apostolos lisas Ippokratise eest 18 punkti ja 10 lauapalli. 213 cm pikkune keskmängija Kostas Charissis tegi samuti kaksikduubli 17 punkti ja 13 lauapalliga. Psychiko paremuselt teine oli Nikos Papanikolaou, kes viskas 21 punkti ja kogus 11 lauapalli.

Karditsas läks mängu 22:13 juhtima, kuid järgmise kümne minuti möödudes oli Iraklis suutnud seisu 36:36 peale viigistada. Kolmanda veerandaja võitis kodumeeskond 20:17 ning ka viimase kaheksa silmaga, mis andis kokkuvõttes Iraklisele 11-punktilise võidu.

Sten-Timmu Sokk viskas 26 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/7), võttis lauapalli, andis korvisöödu ja tegi ka ühe vaheltlõike ning 2 isiklikku viga.

Iraklise resultatiivseim oli 35-aastane ääremängija Kostas Kakaroudis, kes tõi 13 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu. Vastaste poolelt viskas 37-aastane tagamees Nikos Kaklamanos 19 punkti, kogudes 3 lauapalli ja jagades 3 korvisöötu.

Ippokratis ja Iraklis on alustanud hooaega kahe võiduga. Psychikol on kirjas kaks kaotust.