Siim-Sander Vene hiilgemäng tõi Manresale tabelisse väärt võidu

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Hispaania kõrgliigas näitas laupäeval oma väärtust Eesti korvpallikoondislane Siim-Sander Vene, kelle 23 punkti aitasid Manresa meeskonnal võõrsil 82:77 (15:19, 23:15, 24:15, 20:28) alistada tugeva Andorra meeskonna.

Kuigi kihlveokontorid soosisid enne matši selgelt koduklubi, tegi Manresa eestlasest ääremängija juhtimisel teisel ja kolmandal veerandil suurepärast tööd ning asus enne viimast neljandikku juhtima 62:49.

Neljanda veerandi esimesel poolel 27-aastane ja 203 cm pikkune Vene puhkas ning Andorra tegi jõulise spurdi, tulles viie silma kaugusele (63:68). Eestlane toodi väljakule tagasi ning viskas kohe poole minuti sees viis järjestikust punkti ja venitas vahe taas kümne peale.

Lõpuhetkedel olid Andorral omad võimalused mängu tagasi tulemiseks, kuid Manresal oli pidevalt omapoolne vastus olemas.

Vene viibis platsil 28,5 minutit ning tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 23 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 3/5, vabavisked 4/4). Lisaks kogus eestlane 2 korvisöötu, ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, 3 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse.

Manresa poolel jõudsid kahekohalise punktiskoorini veel vaid Cady Lalanne (17 silma) ja Gabriel Lundberg (10 punkti). Andorra skooritegemine jäi veel rohkem ühe mehe õlgadele, kui Dylan Ennis viskas 36 punkti. John Shurna toetas teda 10 silma ja 13 lauapalliga.

Manresal ja Andorral on mõlemal nüüd tabelis kaks võitu ja kaks kaotust. Järgmise mängu peab Manresa koduväljakul, kui 20. oktoobril võõrustatakse Malaga Unicajat (2-1).