Eestlaste osalusel Kreeka esiliiga hooaega alustasid võidukalt Soku ja Laane kodumeeskonnad

-Rait-Riivo Laane | Foto: Mirjo Koit

Kreeka esiliiga 2018/2019 hooaeg sai laupäeval alguse ning vastamisi olid kohe ka Martin Paasoja koduklubi Ateena Psychiko ja Sten-Timmu Soku tiim Thessaloniki Iraklis, kellest viimane teenis 76:58 võidu. Päev kujunes edukaks samuti Rait-Riivo Laanele ja Kosi Ippokratisele, kui skooriga 85:69 oldi paremad eestlase endisest tööandjast Ethnikosest.

Psychiko läks kohtumist 17:13 juhtima, aga teise veerandaja 21:8 võitnud Iraklis oli nii poolajaks 34:25 peal. Külalised kasvatasid kolmandal veerandajal eduseisu veelgi kahe punkti võrra ja kokkuvõttes oldi Psychikost 18 punktiga paremad.

Sten-Timmu Sokk viibis väljakul ligi 23,5 minutit ja viskas 2 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 0/1, kolmesed 0/3). Tagamängija võttis veel ühe lauapalli, andis 6 resultatiivset töötu, kaotas korra palli ja tegi 5 isiklikku viga.

Martin Paasoja nimele jäi pea 35 mänguminutit, mille jooksul viskas ta 14 punkti (kahesed 7/13). Eestlane kogus veel 9 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja 3 pallikaotust.

Iraklise suurima korvikütina tõi Michalis Polytarchou 17 punkti ja 6 lauapalli. Psychiko poolelt sai Nikos Arsenopoulos kirja 16 punkti.

Ippokratis alustas mängu paremini ja avaveerand kuulus neile 25:14. Poolajaks vahendas Etnikos vahe kümnele silmale, ent neljanda veerandaja alustuseks olid külalised juba 18 punktiga juhtimas. Viimane neljandik kuulus taas võõrustajatele, aga Ippokratis võttis siiski kindla 16-punktilise võidu.

Rait-Riivo Laane teenis ligi 29 minutit mänguaega ja tõi selle ajaga 7 punkti (vabavisked 2/4, kahesed 1/3, kolmesed 1/3). Lisaks andis ta 7 resultatiivset söötu, võttis ühe lauapalli, tegi 2 pallikaotust ja isiklikku viga. Ippokratise parimana viskas Naoumis Apostolos 20 punkti, vastaste parim oli Adrianos Perdikaris 21 punktiga.