fbpx
Close

Tallinna Kalev/TLÜ jätkas hooaega veenva võiduga Valga-Valka üle

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas mängiti laupäeval ära kolm kohtumist. Eesti meeskondade omavahelises vastasseisus pidi BC Valga-Valka/Maks&Moorits tunnistama Tallinna Kalev/TLÜ kindlat paremust. Läti poolelt teenisid võidulisa BK Ventspils ja BK Liepaja.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 87:61 (27:14, 17:21, 28:11, 15:15)

Kodumeeskond alus kohtumist selgelt paremini, kui esimese kahe minutiga oli seis 7:0 ning veerandaja keskpaigas koguni 20:5. Samm-sammult Valga õnnestus rünnakul ja koos Dashawn Kingi tabava kaugviskega lõppes avaveerand Kalevi 27:14 eduseisuga.

Külaliste mäng oli teise veerandaja alguses endiselt rabe ning Damarcus Harrison viis võõrustajad taas 15 punktiga ette. Kingi ja Timo Eichfussi hea tegutsemine pani aga alguse Valga meeskonna spurdile ja koos Martin Jurtomi tabava kaugviskega oli 4.31 enne poolajapausi vahe üheksa punkti suurune. Head visketabavust näidanud Kalevil õnnestus 14 punktiga ette pääseda, kuid poolaja lõpp kuulus külalistele ning nende keskmängija Guntis Sipolinši läbimurdelt toodud kaks punkti tekitasid tabloole numbrid 44:35 Tallinna tiimi poolt vaadatuna.

Kolmas veerandaeg algas Kalevi 10:0 spurdiga. Seejärel suutis Valga küll 5:0 vastata, ent mäng oli selgelt võõrustajate kontrolli all ja viimase neljandiku alguses oli vahe paisunud juba 26-punktiliseks. Võitjas enam kahtlust polnud ning Kalev teenis sellega hooaja teise võidu.

Taylor Stafford tõi Tallinna Kalevile 18 punkti, Janar Talts lisas 17 silma ja 8 lauapalli. Damarcus Harrison viskas 15 ning Bamba Fall ja Leemet Loik võrdselt 10 punkti.

Valga-Valka parimaks kerkis Timo Eichfuss 15 punkti ja 8 lauapalliga. Kristaps Miglinieks lisas 14 ja Dashawn King 13 silma.

“Esimene ja kolmas veerandaeg oli väga hea, aga teine ja neljas mitte. Kaitse poolelt ei saa rahule jääda lauavõitlusega: täna 14 ründelauda vastastele, esimeses kahes mängus sama asi. Rünnakul tegime palju pallikaotuseid, neist 13 juba esimesel poolajal. Kui tagamängijad nii lihtsaid pallikaotuseid teevad, siis see lööb rütmist välja,” ütles võitjameeskonna peatreener Gert Kullamäe Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Naudin siinset tööprotsessi, väga normaalsed tüübid on kokku saanud. Meil on varu kõvasti, mõni mees alles tuli. Kõik oleme väga hästi kokku sulandunud. On noori ja ägedaid kutte,” lisas ta.

BK Ogre – BK Ventspils 92:94 (25:23, 11:26, 25:20, 31:25)

Sel hooajal Läti meeskondade seas Riia VEF-i ja BK Ventspilsi järel tugevuselt kolmandaks peetav Ogre võistkond pakkus just Ventspilsile pingelise lahingu, kuigi kokkuvõttes tuli vastase nappi paremust tunnistada. Maris Gulbis viskas võitjate kasuks 20 punkti ning Rihards Lomažs ja Jonathan Arledge lisasid mõlemad 17 silma, kellest viimane kogus ka 9 lauapalli.

Möödunud hooajal Valga-Valka meeskonnad pallinud tagamängija Edgars Lasenbergs oli võõrustajate parim 21 punktiga. Kristaps Dargais tegi kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalliga. Renars Magone tõi 14, Rihards Zebergs 13 ja Kaspars Berzins 11 silma.

BK Liepaja – Jekabpils/SMScredit.lv 81:65 (19:25, 22:12, 20:18, 20:10)

Hooaega kaotustega TalTechi ja BC Kalev/Cramo vastu alustanud Liepaja avas täna võiduarve, kui koduväljakul seljatati Jekabpils. Justin Lamont Johnson viskas üleplatsimehena 26 punkti. Teda toetasid Roberts Krastinš 17, Niks Jansons 13 ja Arnis Ate 12 punktiga.

Külaliste parim oli Verners Kohs 16 punktiga, 13 silma tõi Rainers Hermanovskis. 12 punkti kogunes Edgars Štelmahersi nimele ning sama palju punkte sai kirja ka tiimi kapten Jurijs Aleksejevs, kes korjas ühtlasi 13 lauapalli.

scroll to top