Tallinna Ülikool võitis suurimat kodust konkurenti ja sai ühisliigas teise võidu

-Tallinna Ülikool | Foto: Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond Facebook

Naiste Eesti-Läti Ühisliiga tänases teises kohtumises võttis kindla 79:61 (25:20, 21:9, 13:17, 20:15) võidu Tallinna Ülikooli naiskond, kes oli üle Tartu Ülikool/Kalevi võistkonnast, kellega mullu mängiti Eesti liiga finaalis.

Tallinna Ülikool alustas kohtumist kindlalt, kui pärast esimest kaht mängumitutit vaatas tabloolt vastu 7:0 eduseis. Tartu noored neiud ei lasknud end siiski sellest ehmatada ning minut enne veerandaja lõppu vähendas Anna Gret Asi vahetlõige ja kaks punkti vahe minimaalseks 21:20. Triine Kasemägi veerandaja viimasel sekundil tabatud kaugvise tegi lõppseisuks 25:20.

Teisel veerandaja esimesel minutil tõi Anna Gret Asi tabav kaugvise Tartu Ülikooli/Kalevi veel kahe punkti kaugusele, ent sellele järgnenud viieminutilise korvipõua jooksul lasti vastastel eesotsas Annika Kösteri kuue puntkiga teha 8:0 vahespurt, skooriks 33:23. Tallinna Ülikool domineeris ka veerandi teist poolt ning vaheajale mindi eduseisult 46:29.

Kolmandal perioodil said tartlannad kaitse paremini pidama ning Liina Vähi kahepunktivise tegi skooriks 50:41. Veerandaja lõpu suutis Tallinna Ülikool siiski mängida resultatiivsemalt ning viimasele veerandile mindi eduseisul 59:46.

Viimasel neljandikul tegi Tallinna Ülikool minutiga 7:0 vahespurdi perfektselt tabanud Sofia Košareva eestvedamisel ning Annika Kösteri poolt lisatud kaks punkti tõid 6 minutit enne veerandaja lõppu tabloole suurima eduseisu 72:50.

Võitjate poolelt säras Annika Köster, kes kogus mängu lõpuks 16 punkti, 13 lauapalli, 5 vaheltlõiget ja 4 resultatiivset söötu. Teda toetasid võrdselt 12 punktiga Sofia Košareva, Kati Rausberg (lisaks 7 lauapalli) ja Birgit Piibur (lisaks 7 korvisöötu).

Vastaste parimad olid Anna Gret Asi 19 punkti, 7 vaheltlõike ja 4 resultatiivse sööduga ning Kadri Uiga, kes viskas 10 punkti ja kogus 13 lauapalli.

Tallinna Ülikoolil on saldos tänase võiduga koos kaks võitu ja üks kaotus, Tartule oli see esimeseks kaotuseks ning tabeliseis neil 1-1. Mõlemad võistkonnad jätkavad mänge 13. oktoobril, kui Tallinna Ülikool võõrustab kodus Daugapilvsi Ülikooli (0-0) ning Tartu sõidab Lätti, kus laupäeval astutakse vastu BK Saldusele, kellele see on hooaja avamänguks.