Asi ja Vaino viskasid kahepeale 59 punkti ja võtsid leedulannadelt revanši

-Eleriin Vaino | Foto: Siim Semiskar

Kui reedesel ühisliiga kohtumisel Vilniuse Kibirkštise naiskonnaga kaotas Tartu Ülikool/Kalev mängu, siis pühapäeval seda enam korduda ei lastud ning võeti võit 78:71 (11:23, 25:20, 19:15, 12:13). Tallinna Ülikool leedulannade vastu laupäeval võitu võtta ei suutnud.

Tartu Ülikool/Kalevi teine kohtumine Vilniuse Kibirkštise klubiga leidis aset pühapäeval. Esimene veerand möödus leedulannade juhtimisel ning lõppes neile 12 punktilise eduga. Teisel veerandil said eestlannad oma mängu käima ning vaikselt hakati kaotusseisu vähendama, veerandi lõpuks oldi taga 7 punktiga. Teist poolaega alustati tasavägiselt ning viimasele veerandile läks Tartu naiskond vastu 3 punktilise kaotusega. Neljandal veerandil näidati kodusaalis Anna Gret Asi ja Eleriin Vaino juhtimisel võimu, kui Vaino alustas veerandit kahe tabava kolmepunktiviskega, millele peagi järgnes Asi kaks kolmest. Kahepeale visati viimasel veerandil 21 punkti, Anna Jürissaar lisas tabava kahepunktiviske ja kohtumine lõpetati 7 punktilise võiduga.

Anna Gret Asi viskas 37 minutiga 32 punkti (kahesed 4/14, kolmesed 4/9, vabavisked 12/15), võttis 5 lauapalli ning andis 7 resultatiivset söötu. Suurepärast visketabavust näitas ka Eleriin Vaino, kes platsil viibitud 36 minutiga tabas 7 kolmepunktiviset ning kolmeste tabavuseprotsent oli seejuures 70% (7/10)! Lisaks tabas Vaino kahepunktiviske (1/5) ja kõik teenitud vabavisked (4/4), kokku skoor 27 punkti.

Vilniuse Kibirkštise parimaks tõusis Gabriele Šulske 15 punktiga, Egle Zabotkaite lisas 12 punkti.

Laupäeval külastasid leedulannad ka Tallinnat, kus neid võõrustas Tallinna Ülikool. Kodusaalis mänginud tallinlannad pidid vastu võtma kaotuse 73:87 (14:21, 14:24, 22:23, 23:19). Ülikooli suurim skooritegija oli 26 punktiga Candice Warthen, Annika Köster tõi 16 punkti ning Raven Fox 14 punkti. Leedu klubi tabavaim oli Gabriele Šulske, kelle arvele jäi 21 punkti.