Sander Raieste panusest Baskonia duubelmeeskonna võiduks ei piisanud

-Sander Raieste | Foto: Baskonia Facebook

19-aastase ja 204 cm pikkuse eestlasest ääremängija Sander Raieste koduklubi Baskonia duubelmeeskonna (Baskonia B) ja Plasencia vastasseisust väljus võitjana viimane 85:73.

Esimese veerandi võitis nelja punktiga Plasencia. Veelgi kiirem käik lükati nende poolt sisse teisel veerandil, pärast mida oli Raieste meeskonna kaotusnumbrid 37:51. Teine poolaeg võideldi küll võrdselt, kuid Baskonia duubel vastasele enam ohtlikuks ei saanud.

Kuigi Baskonia tabas kaheseid kadestamisväärselt hästi 28/41 (68%), siis ületasid vastased neid kolmestega. Plasencia viskas kaugelt 11/26 (42%), Raieste tiimi 2/15 (13%) vastu ning selles võidu võti peituski.

Baskonia duubli eest viskas Raieste 25 minutiga 6 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/1), võttis 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 3 viga ja kaotas koguni 7 korral palli. Meeskonna parimad olid 13 punktiga lätlane Arturs Kurucs ja Jonas Paukste. Kusjuures Kurucsi vanem vend Rodions teeb sel hooajal NBA klubi Brooklyn Netsi eest debüüdi.

Vastaste parimad oli Duane Paul Morgan 18 ja Jose Antonio Medina Aldna 12 punktiga (kolmesed 4/10).

Baskonia duubel mängib Hispaania tugevuselt kolmandas liigas ning nende järgmine mäng on 10. oktoobril kodusaalis Zamora vastu.