fbpx
Close

EELVAADE | Läti klubisid võõrustavatel Raplal ja Pärnul on mõlemal omad probleemid ületada

-Dominique Hawkins ja Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

-Dominique Hawkins ja Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval, 7. oktoobril jätkub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kahe Eestis peetava kohtumisega, kus Pärnu Sadam (0-2) läheb Valmiera Glass VIA (2-0) vastu püüdma tabelisse oma esimest võitu ning Rapla Avis Utilitas (1-1) üritab üle mängida nendega sama pulga peal asuvat BK Jurmalat (1-1).

Rapla Avis Utilitas – BK Jurmala
07.10.2018 kell 17.00, Rapla, Sadolini Spordihoone
Ülekanne: Delfi LV

Nagu sissejuhatuses sai kirjutatud, siis Raplal ja Jurmalal on mõlemal tabelis hetkel kirjas üks võit ja üks kaotus. Rapla sai alustuseks suure kaotuse Riia VEF-ilt ning käis seejärel Jekabpilsis järel 10-punktisel võidul. Jurmala jäi esmalt meie ülikoolilinnas Tartus 20 punktiga alla sealsele tiimile ning sai silma pähe Valgas, kui 23 punktiga mängiti üle sealne Maks&Mooritsa võistkond.

Näiteks ka visatud punktide arvestuses on tiimid pingereas üksteise järel, kui Jurmalal on keskmiselt kirjas 74,5 silma ja Raplal vaid üks punkt vähem. Meeskondade peamised punktiliidrid on edetabelis samuti lähestikku – Rain Veideman on kahe kohtumisega toonud keskmiselt 17 punkti ja Kristaps Medissi keskmine on 15 silma.

Kui viimases mängus ei saanud Rapla poolel kaasa teha sõrmevigastuse saanud Dominique Hawkins, siis nüüd peaks tema tagasi olema, kuid mängukeelu tõttu jääb kõrvale tsenter Hunter Mickelson.

Pärnu Sadam – Valmiera Glass VIA
07.10.2018 kell 17.00, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnus toimuva matši favoriidiks peaks kõiki numbrilisi näitajaid arvesse võttes olema külalisvõistkond Valmiera, kes alustas liigat 4-punktise võiduga Valga-Valka/Maks&Mooritsa üle ning jätkasid 8-punktise lisaajavõiduga Tartu Ülikooli vastu. Tõsi, tegemist saab olema Valmiera esimese võõrsilmänguga ning seni kindlalt nii BK Ogrele kui BK Ventspilsile alla jäänud Pärnu tahab seda kahtlemata ära kasutada.

Statistikatabelites troonib Valmiera hetkel meeskondlikult visatud keskmiste punktide arvestuses Riia VEF-i järel teisel kohal (97,0 silma), Pärnu Sadam on seevastu 68 punktiga eelviimasel ehk 14. real. Valmiera punktikütt Janis Kaufmanis on keskmiselt 23 silmaga individuaalses arvestuses kõrgel neljandal positsioonil, esimene Pärnu Sadama mees Mihkel Kirves on 15,5 punktiga 12. positsioonil.

scroll to top