Leemet Loik: muidugi mulle meeldib, et on usaldatud palju mänguaega

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas on tänavusel hooajal Eesti klubides silma paistnud mitmed noormängijad, kellest ühe üllatajana pani endast kohe avamängus visatud 27 punktiga rääkima 17-aastane ja 198 cm pikkune Leemet Loik Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnast.

Paljude korvpallisõprade jaoks võib tulla üllatusena, et Loik viskas juba eelmisel hooajal G4S Noorteliiga meeskonnas mängides Alexela korvpalli meistriliigas keskmiselt 22,3 minutiga 10,8 punkti ja hankis 3,7 lauapalli.

Kui mullu oli Loik ühes meeskonnas teiste noortega, siis Tallinna Kalev/TLÜ tiimis on ta mängimas külg-külje kõrval väga kogenud palluritega ning mitmete leegionäridega. See pole takistanud tal võtmast julgelt rünnakuvastutust.

“Senised liigamängud on olnud minu jaoks väga õpetlikud, sest olen nii palju erinevaid nüansse näinud, mida meeste mäng pakub võrreldes noortemängudega,” kommenteeris tagamees Korvpall24.ee portaalile pärast laupäevast 87:61 võidumängu Valga-Valka/Maks&Mooritsa vastu, kus ta kogus 18 minutiga 10 punkti.

“Senised tunded hooajast on positiivsed, kuna endal on hästi läinud ja tiimil on enam-vähem hästi läinud… see Riia VEF-iga mäng oli veidi niru,” oli Loik hooaja alguse kohta positiivselt meelestatud. Tolles 56:95 kaotusmängus tugeva Riia klubi vastu piirdus noormees 29 minutiga kahe silmaga.

Loik nõustus, et alles 17-aastase mängumehena tuleb tal platsil sekka ka kehvemaid otsuseid, kuid eesmärk on saada oma mängutase ühtlasemaks ja stabiilsust parandada. Selles aitavad noormeest ka vanemad ja kogenumad meeskonnakaaslased.

“Mulle on usaldatud palju mänguaega – olen 20+ minutit kätte saanud. Muidugi mulle meeldib see,” on Loik seni oma kogemusega Tallinna Kalevi tiimis väga rahul.

Tallinna Kalev/TLÜ peab järgmise kohtumise 13. oktoobril, mil võõrsil minnakse vastamisi BK Jurmalaga. Kodukamaral näeb tiimi taas pallimas 20. oktoobril, kui võõrustatakse BK Ogret.