Tartu Ülikool/Kalevi ühisliiga esimene play-off mäng kujunes tõeliseks lahinguks

-Kaire Asi ja Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti-Leedu ühisliigas pidas neljapäeval ainsa Eesti klubina play-offi jõudnud Tartu Ülikool/Kalev esimese kohtumise Kaunase Aistes-LSMU klubiga. Kodusaalis tuli vastu võtta napp kaotus 64:66.

Esimesel veerandil avas Tartu skoori Anna Gret Asi kolmesega, kuid 3 sekundiga sai ta kirja ka esimese isikliku vea. Nelja minutiga tabasid vastased 3 kolmest ning Leedu klubi tegi spurdi 18:6. Veerandi teisel poolel hakkasid ka Leedu klubil vead sisse tulema ning Tartu tuli mängu tagasi lõpetades veerandi 19:21.

Teisel veerandil dikteerisid mängu leedulannad. Kuue minutiga oli Tartul tabatud vaid üks kahepunktivise Anna Jürissaare poolt, veerandi lõpus suudeti korvi saata 3 viset ning poolajale mindi seisuga 27:39.

Teine poolaeg algas väga tasavägiselt, kolmandal veerandil viskas mõlemad klubid võrdselt 15 punkti ja veerand lõpetati 42:54. Viimasel veerandil võtsid Tartu neiud mängu juhtimise üle. Anna Gret Asi viskas pea pooled oma punktid (12) neljandal veerandil. Kuigi eestlannad said oma mängu käima, siis jäi aega väheks ning mäng lõpetati kaotusega 64:66.

Tartu suurim skooritegija oli Anna Gret Asi, kes 32 minutiga viskas 25 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 3/10, vabavisked 6/6). Lisaks sai ta kirja 5 lauapalli, 3  resultatiivset söötu ja 4 isiklikku viga. Eleriin Vaino skooriks jäi 18 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/7, vabavisked 6/7) ja 5 lauapalli, Belinda Lepmets viskas 10 punkti.

Kaunase Aistes-LSMU klubi parimad olid Karolina Kazociunaite 17 punkti, Ieva Bagdaviciene 14 punkti ja Santa Baltkojiene 12 punktiga.

Play-offi võitja arvestatakse kahe mängu kokkuvõttes, teine kohtumine peetakse 23. veebruaril võõrsil. Otse Final Four turniirile pääsesid põhiturniiri esimene Riia TTT ja teine Vilniuse Kibirkštise klubi.