fbpx
Close

VIDEO | Rööv päise päeva ajal! Markus Ilverilt võeti võimalus tõusta võiduviskega kangelaseks

-Markus Ilver | Foto: Ekraanitõmmis

-Markus Ilver | Foto: Ekraanitõmmis

Eelmisel nädalal pidas USA keskkoolitasemel taas mitu kohtumist Markus Ilveri kodumeeskond Massanutten Military Academy. 18-aastane ja 201 cm pikkune eestlane kerkis taas oma tiimi üheks võtmetegelaseks, kui aitas Massanuttenil kaksikduubliga võtta ühe raske võidu ja ühel korral röövisid kohtunikud tal võimaluse tõusta tabava sireeniviskega õhtu kangelaseks.

Teisipäeval mindi võõrsil vastamisi Fork Union meeskonnaga, keda kodus kuu aega tagasi võideti lisaajal 78:74. Seekord oli mäng vastaste kontrolli all ning Massanuttenil tuli vastu võtta kaotus numbritega 62:74. Ilverilt 8 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/6, vabavisked 2/2), 5 lauapalli (3 ründest), üks resultatiivne sööt, üks kulp, üks vaheltlõige ja 4 isiklikku viga. Meeskonna parim Chad Kratzer 23 punktiga

Laupäeval ja pühapäeval toimus kodusaalis kaheksa võistkonna osavõtul Massanutten Military Circuit, kus esimesel päeval mindi vastamisi West Notingham Academy võistkonnaga. Mäng oli väga pingeline ja veel minut enne normaalaja lõppu oli Ilveri tiim 4-punktilises kaotuseisus. Siis tabas Ilver kolmese, vastaselt näpsati pall ja 33 sekundit enne lõpuvilet mindi ka ühe punktiga juhtima. West Notingham tabas omakorda 8 sekundit enne lõppu kahese ning viimane rünnak (ilma, et oleks saanud kasutada minutilist mõtlemisaega) jäi Massanuttenile. Pall toimetati kolmesejoone taha taas Ilverile, kes sooritas pealeviske, mille jooksul vastane kõrvalt vaadates selge vea teagi. Kohtunik seda ei fikseerinud ning eestlase tiimil tuli vastu võtta valus 77:78 kaotus.

Noorelt eestlaselt selles mängus 17 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 3/13, vabavisked 1/2), 4 lauapalli (3 ründest), üks sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja üks viga. Meeskonna parim oli Tyson Brown 18 punkti ja 9 lauapalliga.

Pühapäeval mindi vastamisi Covenant College Prep võistkonnaga. Taas peeti maha põnev lahing ning selles mängus soosis lõpp kodumeeskonda. Eelmise päeva valus kaotus asendus nüüd ühepunktilise võiduga. Kaksikduubliga meeskonna parimaks tõusnud Ilverilt 20 punkti (kahesed 0/5, kolmesed 6/10, vabavisked 2/2), 10 lauapalli (3 ründest), üks kulp ja 2 pallikaotust.

Hooaja lõpuni jääb Massanuttenil veel vaid kolm mängu – selle nädala reedel ja laupäeval Hargrave’i turniiril ning 27. veebruaril kodusaalis Bristol Prep tiimi vastu.

scroll to top