fbpx
Close

INTERVJUU | Wisconsinis jätkav Markus Ilver: põhimängijad ei taha meil vahel isegi linnaku peale kõndima minna

-Markus Ilver | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Lõppenud hooaeg oli Wisconsin Badgersi ülikoolimeeskonnale suureks pettumuseks, kui alates 1998. aastast jäädi alles teist korda NCAA finaalturniirilt eemale. Oma teise hooaja Wisconsinis lõpetanud 21-aastane ja 205 cm pikkune Markus Ilver sai küll võrreldes debüütaastaga veidi rohkem platsile, aga tema mänguminutid ja roll jäid siiski üsna tagasihoidlikuks.

Korvpall24 portaal uuris 18 kohtumises keskmiselt 6,6 minutit mänginud ja selle ajaga 1,6 punkti ja 0,9 lauapalli kogunud Ilveri käest esimese asjana, kas ta jätkab ka uuel hooajal Wisconsinis või plaanib oma nime kirja panna NCAA üleminekuteportaali. Ilveri vastus oli konkreetne, et tema kooli ei vaheta, kuigi “number nelja” positsioonil põhitegijaks olev tiimikaaslane teeb uuel hooajal ka oma viienda ülikooliaasta.

Usutlusest saame muuhulgas teada, miks Wisconsini hooaeg lörri läks, mis jutud on Ilveril oma rolli asjus olnud treeneritega, kas ta üldse kaalus ülikooli vahetamist ning miks ta lõpuks jätkamise kasuks otsustas. Intervjuu teises pooles aitas Ilver meil mõtestada NCAA korvpalli, kui selgitas erinevate konverentside stiilide erinevusi ning põhjuseid, miks ülikoolikorvpallis nii lühikeste rotatsioonidega mängitakse. Lõpetuseks küsisime, kui suured staarid kossumehed ülikoolilinnakutes tegelikult on ning kas kuulsus on mõnele kutile ka pähe löönud.

scroll to top