Kadrina Karude pikk võiduseeria katkes, Evart ja Schmalz olid lähedal kolmikduublile

-Kristjan Evart ja KK Viimsi/Noto | Foto: Siim Semiskar

Sel reedel peeti Saku I liigas neli kohtumist. Kõige märgilisema sündmusena katkes Kadrina Karude 22. novembril alanud 11-mänguline võiduseeria, kui täna saadi Aivar Kuusmaa juhendamisel esimene kaotus – võõrsil jäädi suurelt, 55:90 alla KK Viimsi/Noto-le. Viimsi vedas võidule Kristjan Evart, kel jäi kolmikduublist puudu vaid üks sööt.

Tartu Kalev/Estiko – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 72:67 (18:21, 21:10, 17:18, 16:18)

Emajõe Ateenas heitlesid täna omavahel mõlemad Tartu satsid. Kuigi enamasti tagaajaja rollis olnud Tartu Ülikooli meeskonnal õnnestus lõpusekunditel jõuda vaid punkti kaugusele (67:68), siis enamaks neil jaksu polnud. See tähendas, et linnarivaal Tartu Kalev sai hooaja seitsmenda võidu numbritega 72:67. Kodutiimi mängu vedas Artur Liiv, kes viskas 17 punkti, noppis 9 lauapalli ja jagas 5 söötu. Ülikooli parimana tõi Patrik Saal 25 punkti ja 7 lauapalli.

KK Viimsi/Noto – Kadrina Karud 90:55 (13:12, 26:22, 22:7, 29:14)

Esimene poolaeg esiliiga ühe liidri Viimsi ja turniiritabeli neljanda Kadrina vahel kulges küllaltki võrdselt, küll aga oli mängu teine pool puhtalt kodumeeskonna päralt, kes näitas viimasel 20 minutil 51:21 paremust. Viimsi edu pandiks olid isetum mäng (korvisöödud 26 vs 12) ja tunduvalt parem kaugvisketabavus (17/41 ehk 41,5% vs 6/37 ehk 16,2%). Võitjate parimana jäi Kristjan Evartit kolmikduublist lahutama vaid üks resultatiivne sööt, 30-aastane tagamees sai 31,5 minutiga kirja 17 punkti, 10 lauapalli ja 9 korvisöötu. Kaarel Traumann toetas 17 silma ja 8 resultatiivse sööduga ning Mihkel Allorg lisas 12 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli. Kadrina tulemuslikem oli ameeriklane Austin Dwight Wrighten 21 punktiga.

KA Tallinna Kalev/TSK – KK Hito/BC Karjamaa 112:96 (26:23, 26:27, 32:27, 28:19)

Liigatabeli liidrikohta kindlustas KA Tallinna Kalev/TSK, kes alistas suureskoorilises mängus esiliiga punase laterna KK Hito/BC Karjamaa, kusjuures otsustav vahe tehti sisse alles viimasel perioodil. Pealinlaste eest viskasid võrdselt 24 punkti Martin Jurtom ja Erki Kuhi, Tom Kaldre lisas 16 silma ja koguni 7 vaheltlõiget. Hito parimana tõi Veiko Simm 31 punkti ja 8 lauapalli.

Tamsalu Los Toros/TalTech – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 78:81 (16:22, 21:13, 22:23, 19:23)

Õhtu kõige tasavägisem mäng peeti Tamsalus, kus lähikonkurentide heitluses jäid napilt peale Tiit Soku hoolealused – Betoonimeistrile võõrsilt väärt 81:78 võit. Siim Laur tõi üleplatsimehena võitjatele 25 punkti, millele lisas 6 lauapalli. Aivar Grüning toetas 18 silma ja 7 korvisööduga ning lauas domineerinud Jaagup Toome kontosse kanti 6 punkti, 17 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Tamsalu poolelt ei jäänud Eric Schmalzil palju puudu kolmikduublist (19 p, 9 lp, 8 rs), kaksikduubli sai aga kirja Aleksander Oliver Hint, kes viskas 16 punkti ja krabas 10 lauapalli.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo (10-8) tõusis võiduga viiendaks, Tamsalu Los Toros/TalTech (9-9) jätkab 12 meeskonna seas seitsmendal positsioonil.