fbpx
Close

Ühisliigas võimalust ihkav Martin Paasoja: olen muretsemise ära lõpetanud, muidu oleks keeruline trennis käia

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis sel nädalal külas Eesti korvpallikoondislane ja BC Kalev/Cramo tagamees Martin Paasoja. Pärast hooaegu Rumeenia kõrgliigas ja Kreeka esiliigas kodumaale naasnud ja meie esiklubi särgi selga tõmmanud 27-aastane mängumees pole tänavu Kalevi peatreeneri Roberts Štelmahersi täit usaldust veel võitnud. Miks nii?

“Keeruline küsimus. Mina ei saagi sellele vastata. Ootused olid mul muidugi suuremad ja ma ei arvanud, et minu jaoks sellisel hetkel olukord taoline saab olema. Mul on treeneritega väga hea klapp ja treeningutel minu meelest tulevad asjad ka hästi välja. Mingil hetkel treener aga ei pane mängu. Minu jaoks on see ka natuke selgusetu, miks asjad nii on,” vastas 191 cm pikkune heade füüsiliste võimetega tagamees sissejuhatuses esitatud küsimusele taskuhäälingusaate mikrofoni taga.

Tunamullu Rumeenia kõrgliigas Craiova eest keskmiselt 11 punkti, 2,4 söötu ja 2,1 lauapalli kirja saanud ning eelmisel hooajal Kreeka esiliigas Psychikou särgis liidrina 15,5 silma, 4,8 lauapalli, 2,1 söötu ja 1,7 vaheltlõiget kogunud Paasoja tuli tagasi kodumaale just võimaluse pärast panna ennast proovile VTB Ühisliigas.

Idaliigas on ta saanud vähemalt korraks väljakule kaheksas kohtumises ja keskmiselt 7,5 minutiga kogunud 3,5 punkti. Koduses Paf Eesti-Läti korvpalliliigas on senise 17 matšiga kirja läinud keskmiselt 15,1 minutit, 8,2 punkti, 2,5 söötu ja 1,7 lauapalli.

“Üritan teha enda asja nii hästi kui võimalik. Päeva lõpuks on see treeneri otsus, kas ta paneb mind mängu või mitte. Olen selles osas muretsemise enda jaoks ära lõpetanud. Muidu oleks igapäevaselt väga keeruline trennis käia,” vaatab Paasoja kõigele vaatamata olukorrale otsa positiivselt. See on suhtumine, mille mees tõi kaasa just Kreekas pallides.

“Võib-olla ütlen seda vaid enda seisukohalt, aga ehk võiks olla meil rotatsioon suurem ja mäng sellevõrra agressiivsem,” lisas varasemalt koduses liigas kolm hooaega Pärnut ja lausa viis aastat Raplat esindanud tagamees.

“Möödaviske” saates rääkisime loomulikult pikalt ka Eesti koondise mängudest EM-valiksarjas, kuna Paasojat tabas siingi väike tagasilöök. Nimelt tema ja Saimon Sutt olid mehed, kes jäid koondise ukse taha, kui 16-meheline eelnimekiri tõmmati kokku 14 peale.

Kuula “Möödaviske” 21. osa:

scroll to top