Jurkatamm ja San Francisco võitsid Gonzaga vastu poolaja, kuid suurüllatus jäi sündimata

-Taavi Jurkatamm kaitses | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons teenis täna varahommikul NCAA kõrgeimas divisjonis kaotuse, kui jäi võõrsil 54:71 alla USA üliõpilaskorvpalli tippu kuuluvale Gonzaga Bulldogsile.

San Francisco võitis avapoolaja küll 31:22, kuid järgmise 20 minuti jooksul suudeti visata vaid 23 punkti vastaste 49 vastu.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jurkatamm 14 minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides kahel kahepunktiviskel. Küll võttis ta aga 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris Gonzaga tagamängija Joel Ayayi viskeürituse ning tegi ka 2 isiklikku viga.

Kaotajate resultatiivseimaks kerkis 22 punkti visanud Charles Minlend. Gonzaga parim oli vigastuspausilt naasnud tähtmängija Killian Tillie, kelle arvele jäi samuti 22 punkti.

San Francisco oli Gonzaga vastu üllatusele lähedal ka tänavuses esimeses omavahelises kohtumises, mis lõpuks napilt 79:83 kaotati.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd kirjas 17 võitu ja 11 kaotust, lääneranniku konverentsis (WCC) asutakse kuue võidu ja seitsme kaotusega kuuendal kohal. Jooksvates edetabelites hetkel teisel kohal paiknev Gonzaga on sel hooajal võitnud 27 ning kaotanud vaid ühe mängu.

USA kolledžite liiga NJCAA kõrgeimas divisjonis alistas Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans läinud öösel võõral väljakul Midland Lady Chaparralsi 50:45. Eelmises mängus hooaja esimese kaotuse saanud South Plains juhtis avaveerandi järel 20:15, poolajaks 26:20 ja enne viimast kümmet minutit 43:34.

Algviisikus alustanud eestlanna viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit – ning kogus selle ajaga 7 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/4, vabavisked 0/3), 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

NJCAA esimese divisjoni edetabelis kolmandal kohal paiknevale South Plainsile oli see ühe kaotuse kõrval 27. võiduks, oma konverentsis (Western Junior College Athletic Conference) hoitakse 11 võidu ja ühe kaotusega liidrikohta.