Kotsari hiilgemäng vedas South Carolina võidule, Jurkatamm ja San Francisco olid lähedal suurüllatusele

-Maik-Kalev Kotsar ja Frank Martin | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid eile hilisõhtul platsil kolm Eesti korvpallurit. Kaks eestlast lahkusid väljakult võidukalt, kolmas kaotusekibedust tundes.

Maik-Kalev Kotsar tegi suurepärase esituse, aidates oma kodumeeskonna South Carolina Gamecocksi 76:54 võidule Missouri Tigersi üle. 14 678-pealise kodupubliku ees mänginud South Carolina kontrollis tervet kohtumist, võites avapoolaja 39:26 ja juhtides kõige enam 24 punktiga.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas üleplatsimehena 21 punkti (kahesed 7/8, vabavisked 7/10), võttis mängu parimana 11 lauapalli (kõik kaitselauast), tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris koguni 4 vastaste pealeviset. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

„Maik tegi South Carolina särgis oma senise parima mängu,” sõnas meeskonna peatreener Frank Martin mängujärgses intervjuus. Tegu oli 211 cm pikkuse eestlase hooaja teise ja NCAA karjääri neljanda kaksikduubliga. 21 punkti on tema ülikoolikarjääri paremuselt teine tulemus.

South Carolinale oli see kaheksa kaotuse kõrvale 13. võiduks. Kagukonverentsis (SEC) jagab meeskond viie võidu ja kolme kaotusega neljandat kuni kuuendat kohta.

Võidukas oli ka Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles, kes alistas lisaaja järel 74:68 Charlotte 49ersi. Äärmiselt tasavägises mängus lõppesid viigiga nii esimene (29:29) kui ka teine (37:37) poolaeg, kuid lisaajal suutsid võõrustajad oma paremuse siiski maksma panna.

Southern Missi algrivistuses väljakule pääsenud Konontšuk mängis 43 minutit ning tõi selle ajaga 15 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/5, vabavisked 3/4), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kanti tema arvele ka 5 lauapalli, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Southern Miss on sel hooajal võitnud seitse ning kaotanud 16 mängu. Oma konverentsis (Conference USA) paiknetakse kolme võidu ja seitsme kaotusega alles 12. kohal.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons oli USA üliõpilaskorvpalli absoluutsesse tippu kuuluva Gonzaga Bulldogsi vastu lähedal suurüllatusele, kuid kaotas lõpuks siiski 79:83. Kodusaalis mänginud San Francisco võitis avapoolaja 43:35 ja juhtis veel vähem kui kaks minutit enne lõppu Jurkatamme tabavate vabavisete järel 76:75.

Vahetusmängijate pingilt alustanud eestlane pääses väljakule 23 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 4 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 2/4), meeskonna parimana 7 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga.

San Francisco on sel hooajal kogunud 16 võitu ja kaheksa kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) on neil viis võitu ja neli kaotust, millega jagatakse neljandat kuni seitsmendat kohta.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis sai eile suure kaotuse osaliseks Ron Arnar Pehka koduvõistkond Trinity International Trojans, kes jäi võõrsil IU South Bend Titansile alla koguni 59:112. Mängu saatus otsustati juba avapoolajal, mille lõpuks juhtisid võõrustajad 60:29.

Algviisikus alustanud Pehka arvele jäi 23 minutiga 5 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/5, vabavisked 2/3), üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd kirjas neli võitu ja 17 kaotust. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) asutakse kolme võidu ja 13 kaotusega 15. ehk viimasel kohal.