fbpx
Close

Tartu/Ülikool Kalev jõudis naiste ühisliigas play-offi, Tallinna Ülikool jäi napilt ukse taha

-Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Siim Semiskar

-Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel tabeli teise Vilniuse Kibirkštise vastu võidu võtnud Tartu Ülikool/Kalev tagas pääsu naiste Balti liiga play-offi, Tallinna Ülikool jäi aga play-offi ukse taha.

Kui reedesel kohtumisel dikteerisid mängu leedulannad ning Tartu naiskond kaotas mängu 51:68, siis pühapäeval aset leidnud korduskohtumine möödus tasavägiselt ning Anna Gret Asi ja Eleriin Vaino juhtimisel anti viimasel veerandil võimas lahing ja võeti võit 78:71. Võit tähendas edasipääsu kindlustamist play-off mängudele.

Balti liiga põhiturniiril mängiti omavahel kaks ringi, üks kodus ja teine võõrsil. Kaheksa klubi arvestuses pääsesid otse Final Four turniirile esimesel kohal olev Riia TTT ja teine Vilniuse Kibirkštise klubi. Põhiturniiri 3.–6. koht mängivad play-offis, kus omavahel kohtuvad kolmas ja kuues ning neljas ja viies. Võitjad arvestatakse kahe mängu kokkuvõttes.

Tartu on tabelis 5 võidu ning 9 kaotusega 5. kohal, Tallinna Ülikool 4 võidu ja 10 kaotusega hetkel 6. positsioonil. Kuna RSU naiskonnal on Tallinna Ülikoolist üks võit rohkem ning viimane kohtumine Riia TTT klubiga veel ees, siis tõuseb RSU tallinlannadest koha võrra ette ning pääseb play-offi. Tallinna Ülikool langeb seega 7. positsioonile ning jääb napilt play-off kohast ilma.

scroll to top