VIDEO | Rahvaliiga Lääne regiooni põhiturniir lõppes viimase sekundi kolmesega võetud võiduga

Optibet Rahvaliiga Lääne regioonis tõmmati Orissaare spordihoones peetud kohtumistega joon alla põhiturniirile. Kui liider lõpetas põhihooaja kindla võidu ja täiseduga, siis teine kohtumine otsustati alles viimase sekundi kolmesega.

Esimeses mängus oli Siris/Starforest kindlalt üle Lihule võistkonnast 99:48. Võitjatele tõi Elgar Tamsalu 23 punkti, teda toetasid Taavi Hämarsalu 17, Mihkel Annuste 14 ja Max Pärna 10 punktiga. Kaotajatel kogusid Mairo Kanter 14 ja Tõnis Pelapson 10 punkti.

Päeva teine kohtumine Orissaare Träxi ja Haapsalu SK vahel oli aga tõeline triller. Kogu mängu tagaaja rollis olnud Träx läks viimasele veerandile vastu 11-punktilises kaotusseisus. Kogu mängu olid olnud saarlased hädas visketabavusega, kuid neljandal veerandajal said nad kaane pealt ja viimane periood võideti 28:15 (seejuures tabati 7 kolmest).

Mängu viimastel sekunditel oli seis 67:66 Haapsalu kasuks ning palli sisseviskeõigust omas Träx. Kohtumise otsustamise võttis enda kätte Aivo Laul, kes tabas kolmepunktiviske ja aitas oma meeskonnal kohtumise 69:67 võita.

Orissaare parimatena tõid lõpusekundi kangelaseks kerkinud Aivo Laul 23 ja Alari Hiis 20 punkti. Hiis tabas kokku 6 kolmest ja Laul tõi teisel veerandajal kõik Orissaare 11 punkti. Haapsalu skoori eest hoolitsesid Janno Soon 29, Ilo Toom 19 ja Mihkel Väli 14 silmaga.

Kuuemängulise põhiturniiri lõpetas täisedu ehk kuue võiduga Siris/Starforest, järgnesid Orissaare Träx (4-2), Haapsalu SK (2-4) ja Lihula (0-6).