Treier ja Jurkatamm aitasid Ravennal kindlustada konverentsi põhihooaja võidu

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia esiliiga (Serie A2) 23. voorus kindlustas idakonverentsi (Gir.EST) liider Ravenna Orasi võiduga San Severo üle kolm vooru enne põhihooaja lõppu play-offiks parima asetuse. Forli säilitas Veronalt saadud kaotuse järel teise positsiooni, Napoli alistas läänekonverentsis lähirivaali Tortona.

Koduseinte toetust nautinud Ravenna (18-4) ei suutnud kohtumise esimesel poolajal tabeli alumisse poolde kuuluva San Severo (9-13) vastu eduseisu saavutada. Võrdselt lõppenud avaveerandaja järel leidis kodumeeskond end pikemale vaheajale minnes 30:31 kaotusseisust. Mängu otsustavad hetked leidsid aset kolmanda veerandaja keskel, kus väljakuperemehed tegi seisul 39:36 kolme minuti jooksul 14:3 vahespurdi, seejuures sai Ravenna vahetult enne spurti meeskondliku tehnilise vea. Viimasel kümnel minutil juba pingevabamalt kulgenud mängus kaks kaugviset tabanud Mikk Jurkatamm aitas kodumeeskonna kindla 70:57 (12:12, 18:19, 25:13, 15:13) võiduni.

Kaspar Treier tegi 22 minutiga korraliku partii, kui kogus 11 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), 7 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja ühe viskeblokeeringu. Eesti koondise kandidaadile kirjutati protokolli ka üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga. Mikk Jurkatamm tõi 25 minuti jooksul 6 silma (kolmesed 2/8), 2 lauapalli, 2 korvisöötu ning 3 isiklikku viga. Ravenna parimaks kerkis Alberto Chiumenti 14 punktiga. San Severo ridades jagasid üleplatsimehe tiitlit Andy Ogide ja Jerome Demps III 15 punktiga.

Ravenna selja taga teise positiooni pärast heitlevate Forli (16-6) ja Verona (13-9) vahelisest vastaseisust väljus võitjana kodumeeskond Verona 71:58 (11:8, 14:14, 23:16, 23:20). Forlit vedasid tavapäraselt Jacopo Giachetti ja Erik Rush, kes viskasid kumbki 14 silma, Kaspar Kitsing mänguminuteid ei teeninud. Verona resultatiivseim oli Kenny Hasbrouck 18 punktiga.

Idakonverentsi võidu kindlustanud Ravennale (19-4) järgnevad Forli (16-7) ning Verona (14-9).

Eelmises voorus läänekonverentsi liidri alistanud Napoli (11-11) jätkas hea hooga, võttes võõrsil 79:67 (19:18, 17:23, 26:13, 17:13) võidu Tortona (12-10) üle. Poolajaks 36:41 kaotusseisu jäänud Hugo Erkmaa koduklubi pööras kohtumise teise poole kindlalt enda kasuks (43:26) ning noppis hooaja 12. võidupunkti.

Hugo Erkmaa tõi 7 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1), ühe ründelauapalli, korvisöödu ning isikliku vea. Napoli edukaim korvikütt Martino Mastellari viskas 15 silma. Eelmisel hooajal Riia VEFi ridades pallinud lätlane Andrejs Gražulis tõi üleplatsimehena 21 punkti ja 9 lauapalli.

Napoli (12-11) tõusis võiduga jagama 7. kohta, jäädes neljandast positsioonist kahe võidu kaugusele.